Indywidualną Nagrodę, fundowaną corocznie od kilkudziesięciu lat przez absolwenta szkoły z roku 1955 i jej wielkiego Przyjaciela, Profesora Bolesława Gintera (UJ), otrzymał tym razem Karol Sowa, w r. szk. 2018/2019 uczeń klasy 3b.

Karol - któremu tą drogą składamy wielkie gratulacje - skończył nasze liceum z najwyższymi wynikami w nauce: średnia ukończenia szkoły - 5,69, średnia w kl. III – 5,89! Osiągnął bardzo liczne sukcesy przede wszystkim w dziedzinie matematyki. Jest laureatem II stopnia Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” (r.szk. 2018/2019), co oznacza, że, nie będąc jeszcze po egzaminie dojrzałości, Karol jest już posiadaczem indeksu na wybrany kierunek na tej uczelni. Zdobył także dyplom laureata II stopnia Ogólnopolskiego Konkursu "O Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej” (r.szk. 2018/2019) oraz dyplom laureata I stopnia Ogólnopolskiego Konkursu "O Złoty Indeks Politechniki Śląskiej” (r.szk. 2017/2018). Jest finalistą Śląskiego Konkursu Matematycznego (r.szk. 2017/2018) i wielu innych konkursów matematycznych.

W imieniu Pana Profesora Gintera podczas uroczystego zakończenia szkoły dla klas III w dniu 26.04.2019 r. Nagrodę przekazała oraz wręczyła okolicznościowy dyplom Aleksandra Bura, Prezes wspomagającego działanie szkoły Stowarzyszenia Przyjaciół i Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Żywcu, którego szacowny Fundator jest członkiem.

Dziękujemy, Panie Profesorze!

Karolu, jesteś chlubą szkoły.