Finał konkursu „O Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej”

Finał konkursu „O Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej”

W dniu 8 kwietnia 2022 r. w Pawilonie Konferencyjno-Wystawowym „Kotłownia” w Krakowie odbyło się spotkanie z laureatami 7. edycji konkursu „O Złoty Indeks PK”.

Po I etapie konkursu realizowanym online, II etap rywalizacji o dodatkowe punkty w rekrutacji zorganizowano 26 lutego na kampusie Politechniki Krakowskiej przy ul. Warszawskiej 24. Uczestnicy konkursu mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu matematyki, chemii i informatyki. Każdy wybierał na etapie rejestracji tylko jeden przedmiot.

Do finału zmagań o „Złoty Indeks” Politechniki Krakowskiej przystąpiło 80 uczniów szkół ponadpodstawowych. Na laureatów czekało 200 (laureaci I stopnia), 100 (laureaci II stopnia) lub 60 (laureaci III stopnia) dodatkowych punktów w rekrutacji.

Ponadto dla laureatów I stopnia, którzy podejmą studia na Politechnice Krakowskiej oraz zaliczą pierwszy semestr, przyznane zostaną nagrody finansowe w ramach programu „Student Lider pierwszego roku”.

Dodatkowe punkty w skali Polski wywalczyło 57 osób: 
37 uczniów mierzących się z zadaniami matematycznymi (laureaci I stopnia – 6 osób; laureaci II stopnia – 14 osób; laureaci III stopnia – 17 osób), 14 uczestników, którzy zajmowali się zagadnieniami z chemii (laureaci II stopnia – 1 osoba; laureaci III stopnia – 13 osób) i 6 z informatyki (laureaci II stopnia – 2 osoby; laureaci III stopnia – 4 osoby).

Szkoły zostały nagrodzone dyplomami i podziękowaniami. Nasz szkoła zajęła III miejsce w klasyfikacji szkół, których uczniowie wzięli udział w konkursie.

W spotkaniu z laureatami edycji 2021/22 konkursu „O Złoty Indeks PK” wziął udział prorektor ds. studenckich PK i przewodniczący Komisji Konkursowej dr inż. Marek Bauer.

W 7. edycji konkursu dodatkowe punkty w rekrutacji na Politechnikę Krakowską wywalczyli uczniowie naszej szkoły:

Michał Warmuz – uczeń klasy 3bg – laureat I stopnia w dziedzinie matematyka

Martyna Kotlarska i Martyna Myszka z klasy 3bg – laureatki II stopnia w dziedzinie matematyka

Jan Kocierz – uczeń klasy 3ag – laureat III stopnia w dziedzinie matematyka

Laureaci III stopnia z chemii – uczniowie klasy 3cg:

Nikodem Biegun, Adrianna Adamczyk, Julia Szota

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych etapach edukacji!