Grupa teatralna z naszego liceum zagrała dla Nadii Śleziak

Grupa teatralna z naszego liceum zagrała dla Nadii Śleziak

„Dobrze widzi się tylko sercem.
Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”.
Antoine de Saint-Exupery, Mały Książę

22.06 br. grupa teatralna z naszego liceum wystawiła spektakl pt. „Mały Książę” w auli parafialnej w Żywcu. Prezentację talentów aktorskich połączyła szlachetna idea, czyli zbiórka pieniędzy na pomoc koleżance, zmagającej się z chorobą nowotworową. Taka postawa jest zgodna z przesłaniem sztuki, czyli poszukowaniem sensu istnienia i prawdziwej przyjaźni.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, nauczycieli i rodziców, udało się w auli współorganizatora przedsięwzięcia, Parafii Narodzenia NMP w Żywcu, zgromadzić ponad 150 osób. Wśród nich byli też przyjaciele i znajomi Nadii.

Przedstawienie spotkało się z dużym uznaniem publiczności i owacjami. Wielu z gości podkreślało nie tylko ogromną wrażliwość młodzieży, ale również wysoki poziom gry aktorskiej. Inicjatorzy akcji – Pani Dominika Kamińska i ks. Bartosz Łacek – z dumą przyznają, że mieszkańcy Żywca nie zawiedli i byli tam, gdzie potrzebne są wsparcie i empatia. Nie zawiodła też młodzież, która udowodniła, że wolontariat niejedno ma imię. Podobne przedsięwzięcia nie są dla uczniów liceum nowością. W tym roku zorganizowali bowiem wiele akcji charytatywnych, wspierając potrzebujących.

Na zakończenie młodzież serdecznie podziękowała Pani Joannie Litwin za wprowadzenie w świat teatru, cenne rady i poświęcony czas. Do sukcesu przyczynili się także Pani Dominika Kamińska i ksiądz Bartosz Łacek, którzy byli bezcennym wsparciem w trakcie każdej próby. Wyrazy wdzięczności uczniowie skierowali do Księdza Proboszcza Grzegorza Gruszeckiego za udostępnienie auli na spektakl.

Największe podziękowania i gratulacje należą się wspaniałemu zespołowi aktorów.
W rolach wystąpili:
Mały Książę: Emilia Suchoń (kl. 1a)
Róża: Karina Samoch (kl. 1a)
Król: Anna Adamczyk (kl. 1a)
Próżny: Anna Nykiel (kl. 1a)
Bankier: Krzysztof Lejawka (kl. 1a)
Pijak: Wiktoria Bieniek (kl. 1a)
Latarnik: Oliwia Wołczuk (kl. 1a)
Geograf: Maja Kołodziejczak (kl. 1a)
Żmija: Martyna Tomaszek (kl. 1a)
Kwiat: Martyna Salachna (kl. 1a)
Lis: Weronika Kasprzyk (kl. 1a)
Kupiec: Aleksandra Juraszek (kl. 1a)
Pilot: Martyna Stokłosa (kl. 2a)

Karolina Prochot (kl. 1e), Franciszek Smolicki (kl. 2a) i Katarzyna Śleziak (kl. 1a) wcielili się w rolę narratorów.
Za oprawę muzyczną odpowiadały Maja Moskała (kl. 1a) i Maria Suchoń (kl. 1a).

W ramach akcji zebrano łącznie 3130 zł. Jesteśmy wzruszeni Państwa szczodrością i pragniemy złożyć serdeczne podziękowanie za bezinteresowną pomoc!