I miejsce Amelii Goc w Ogólnopolskim Historycznym Konkursie Retorycznym!

I miejsce Amelii Goc w Ogólnopolskim Historycznym Konkursie Retorycznym!

W niedzielę 14 listopada br. w Centrum Sztuki Współczesnej Zamku Ujazdowskiego w Warszawie odbył się finał Ogólnopolskiego Historycznego Konkursu Retorycznego. W Sali im. Wojciecha Krukowieckiego wystąpiło dziesięcioro finalistów, wybranych przez jury w trakcie internetowych eliminacji. Każdy z nich miał za zadanie opowiedzieć w trzy minuty o swojej ulubionej polskiej postaci historycznej.

W skład Komisji Konkursowej weszli: Igor Zalewski (założyciel Akademii Retoryki), Jakub Podgajnik (trener wystąpień publicznych), Jan Wróbel (dziennikarz, nauczyciel historii) oraz Robert Derewenda (historyk, wykładowca na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim).

Nasza uczennica za swoją mowę, tym razem poświęconą księciu Józefowi Poniatowskiemu, zebrała od jury wysokie oceny. Podkreśliła nie tylko zasługi „Księcia Pepi”, ale również przypomniała, jak ważne jest posiadanie kręgosłupa moralnego.

Komisja Konkursowa po burzliwych obradach wybrała najlepszą trójkę. Najwyższy stopień podium zajęła Amelia, która w nagrodę otrzymała pamiątkową statuetkę oraz czek na 4 tys. złotych.

Jak sama mówi, równie ważną nagrodą był dla niej trzydniowy pobyt w Warszawie, podczas którego zebrała cenne doświadczenia. Hotel, wyżywienie i transport został w całości sfinansowany przez Akademię Retoryki. Cała dziesiątka finalistów spotkała się w piątek 12 listopada na wspólnej kolacji. Następnego dnia wszyscy wzięli udział w warsztatach z zakresu emisji głosu, gestykulacji oraz utrzymywania kontaktu z publicznością. Ten dzień pełen wrażeń zakończyli wspólną kolacją. W niedzielę natomiast miał miejsce wielki dzień – finał konkursu.

Transmisja z wydarzenia odbyła się na Facebooku i kanale YouTube Akademii Retoryki.

Zapraszamy do obejrzenia zwycięskiego wystąpienia Amelii: https://youtu.be/0j6hE2LO2qs

Jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!