Nasi uczniowie w projekcie AMI-go na ATH w Bielsku-Białej

Nasi uczniowie w projekcie AMI-go na ATH w Bielsku-Białej

W dniu 8 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie V edycji Akademii Młodych Inżynierów. W ramach projektu sześciu uczniów naszej szkoły z klas 3c i 3g brało udział w 6 zajęciach laboratoryjnych w terminie od 4 maja do 8 czerwca na Wydziale Inżynierii Materiałowej, Budownictwa i Środowiska Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

Celem „Akademii Młodych Inżynierów” jest zainteresowanie uczniów chemią, poszerzenie wiadomości z tego przedmiotu oraz nauczenie szerokiego patrzenia na otaczające nas środowisko, jako świat materiałów o różnych właściwościach fizyko-chemicznych. Po zapoznaniu się ze sprzętem laboratoryjnym oraz bezpieczeństwem pracy w laboratorium, uczniowie wykonywali doświadczenia dotyczące sposobów badania odczynu roztworu, krystalizacji, podstaw analizy jakościowej oraz metod ilościowego oznaczania substancji. Dla uczestników przewidziano udział w quizach oraz w XXII Festiwalu Nauki i Sztuki. Dodatkowo list rekomendacyjny Dziekana Wydziału Inżynierii Materiałowej, Budownictwa i Środowiska Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej oraz po podjęciu studiów na ATH udział w konferencji naukowej.

Koordynatorem projektu była dr hab. inż. Beata Fryczkowska.

Dziękujemy.

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

08.08.2022
Żegnamy Panią Profesor Reginę Żywotko – emerytowaną nauczycielkę naszego liceum

Żegnamy Panią Profesor Reginę Żywotko – emerytowaną nauczycielkę naszego liceum

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 6 sierpnia 2022 roku w wieku 91 lat odeszła od nas Pani Regina Żywotko – nauczycielka języka rosyjskiego w...

czytaj więcej
05.08.2022
XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

Rok 2022 = 5 wycieczek = 310 osób24 LATA = 178 WYCIECZEK = 9259 UCZESTNIKÓW Zakończyła się tegoroczna XXIV Akcja „Wycieczka za złotówkę – LATO...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności