Wyniki konkursu recytatorskiego „Przesłanie Pana Cogito”

Wyniki konkursu recytatorskiego „Przesłanie Pana Cogito”

28 lipca 2018 minęło 20 lat od śmierci Zbigniewa Herberta - jednego z najwybitniejszych poetów polskich i europejskich XX-wieku, wymienianego jako pretendenta do literackiej Nagrody Nobla. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, głęboko przekonany o wyjątkowym znaczeniu Jego twórczości, ogłosił rok 2018 Rokiem Zbigniewa Herberta.

W uzasadnieniu  decyzji posłowie napisali: W swojej poezji wyrażał umiłowanie wolności, wiarę w godność jednostki i jej moralną siłę. Patriotyzm rozumiał jako miłość surową, wymagającą solidarności z poniżonymi i cierpliwej pracy nad przywracaniem pojęciom ich rzeczywistych znaczeń (...)Wprowadził do polszczyzny wiele zdań budujących naszą wyobraźnię, z których najważniejsze brzmi: „Bądź wierny Idź”.

W ramach obchodów Roku Herbertowskiego, Żywiecka Biblioteka Samorządowa zorganizowała konkurs recytatorski zatytułowany „Przesłanie Pana Cogito”. Do konkursu przystąpiło 23 uczniów z żywieckich szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie naszej szkoły sięgnęli po najwyższe laury:
I miejsce – Weronika Machała (kl. 3f)
II miejsce – Banaś Rafał  (kl. 2b)
III miejsce – Dominika Lach (kl. 3e)

Wyróżnienia: Aleksandra Miciak (kl. 3b), Zuzanna Okrzesik (kl. 3e), Patrycja Pochopień (kl. 1b), Justyna Talik (kl. 3d), Kacper Tracz (kl. 1b), Maciej Widz (kl. 1b).

Uczestnicy konkursu otrzymali cenne nagrody w postaci książek oraz nagrania z utworami Zbigniewa Herberta.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

08.08.2022
Żegnamy Panią Profesor Reginę Żywotko – emerytowaną nauczycielkę naszego liceum

Żegnamy Panią Profesor Reginę Żywotko – emerytowaną nauczycielkę naszego liceum

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 6 sierpnia 2022 roku w wieku 91 lat odeszła od nas Pani Regina Żywotko – nauczycielka języka rosyjskiego w...

czytaj więcej
05.08.2022
XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

Rok 2022 = 5 wycieczek = 310 osób24 LATA = 178 WYCIECZEK = 9259 UCZESTNIKÓW Zakończyła się tegoroczna XXIV Akcja „Wycieczka za złotówkę – LATO...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności