today or shop the replica collection watch replicas for sale online.

Zajęcia seminaryjne ze studentkami Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie

Zajęcia seminaryjne ze studentkami Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie

15 czerwca 2022 r. gościliśmy prof. UP Pana dr hab. Pawła Sporka z Katedry Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz studentki filologii polskiej Panią Marcelinę Plutę oraz Panią Sylwię Brejtę.

W ramach zajęć seminaryjnych w klasach uniwersyteckich humanistycznych 2a i 3a Pani Marcelina Pluta przeprowadziła zajęcia poświęcone bizarnej rzeczywistości ukazanej w opowiadaniu Olgi Tokarczuk pt. “Wizyta”. Uczniowie podjęli próbę interpretacji elementów świata przedstawionego, który według autorki, staje się coraz bardziej niepojęty. Rozmowa poświęcona treści opowiadania zmierzała do udzielenia odpowiedzi na kluczowe pytanie, wyni-kające z treści utworu, a mianowicie, czy bizarność jest cechą świata, czy może jest w nas?

Natomiast uczniowie kl. 1a zostali zapoznani z ofertą studiów humanistycznych. Panie stu-dentki podkreśliły, że filologia polska to przede wszystkim kierunek dla osób lubiących poszerzać swoje horyzonty intelektualne. Są to studia interdyscyplinarne, które wbrew powszechnej opinii, umożliwiają podjęcie interesującej pracy w różnych dziedzinach. Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie to miejsce, w którym mogą się spełniać ludzie o wielorakich zainteresowaniach. Innowacyjną formą w nauczaniu jest tutoring, polegający na współpracy studenta z nauczycielem akademickim w celu rozwoju indywidualnych zainteresowań naukowych.

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
30.05.2023
VII Obóz Naukowy Biologiczno-Chemiczny

VII Obóz Naukowy Biologiczno-Chemiczny

Serdeczne pozdrowienia z pięknego Półwyspu Helskiego przesyłają uczestnicy i opiekunowie VII Obozu Naukowego Biologiczno- Chemicznego.

czytaj więcej
25.05.2023
Kolejne odkrycie sportowe w Koperniku

Kolejne odkrycie sportowe w Koperniku

Jakub Pach to kolejny wybitny sportowiec z naszej szkoły. Jego pasją jest sztuka walki o nazwie JU JITSU. Pragniemy przedstawić liczne...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności