Zajęcia seminaryjne ze studentkami Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie

Zajęcia seminaryjne ze studentkami Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie

15 czerwca 2022 r. gościliśmy prof. UP Pana dr hab. Pawła Sporka z Katedry Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz studentki filologii polskiej Panią Marcelinę Plutę oraz Panią Sylwię Brejtę.

W ramach zajęć seminaryjnych w klasach uniwersyteckich humanistycznych 2a i 3a Pani Marcelina Pluta przeprowadziła zajęcia poświęcone bizarnej rzeczywistości ukazanej w opowiadaniu Olgi Tokarczuk pt. “Wizyta”. Uczniowie podjęli próbę interpretacji elementów świata przedstawionego, który według autorki, staje się coraz bardziej niepojęty. Rozmowa poświęcona treści opowiadania zmierzała do udzielenia odpowiedzi na kluczowe pytanie, wyni-kające z treści utworu, a mianowicie, czy bizarność jest cechą świata, czy może jest w nas?

Natomiast uczniowie kl. 1a zostali zapoznani z ofertą studiów humanistycznych. Panie stu-dentki podkreśliły, że filologia polska to przede wszystkim kierunek dla osób lubiących poszerzać swoje horyzonty intelektualne. Są to studia interdyscyplinarne, które wbrew powszechnej opinii, umożliwiają podjęcie interesującej pracy w różnych dziedzinach. Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie to miejsce, w którym mogą się spełniać ludzie o wielorakich zainteresowaniach. Innowacyjną formą w nauczaniu jest tutoring, polegający na współpracy studenta z nauczycielem akademickim w celu rozwoju indywidualnych zainteresowań naukowych.

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

07.07.2022
XVII WYPRAWA MARZEŃ GEOGRAFÓW - „Szlakami Parków Narodowych – POLSKA’2022”  (obóz naukowy)

XVII WYPRAWA MARZEŃ GEOGRAFÓW - „Szlakami Parków Narodowych – POLSKA’2022” (obóz naukowy)

W dniach 13 - 14 czerwca 2022 roku uczniowie klas 1e i 2d mieli przyjemność uczestniczyć w XVII Wyprawie Marzeń Geografów „Szlakami Parków...

czytaj więcej
04.07.2022

Świadectwa dojrzałości 2022

Informujemy maturzystów, że świadectwa dojrzałości będą wydawane w sekretariacie szkoły od dnia 5 lipca 2022 roku od godziny 12:00 za...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności