Złote Indeksy Politechniki Śląskiej rozdane

Złote Indeksy Politechniki Śląskiej rozdane

W dniu 14 kwietnia 2022 r. w Sali Senatu Politechniki Śląskiej już po raz 6. odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom konkursu „O Złoty Indeks Politechniki Śląskiej”. Uroczystość odbyła się z udziałem rektora Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusza Mężyka oraz prorektora ds. studenckich prof. Tomasza Trawińskiego na Wydziale Górnictwa i Geologii w Gliwicach.

Celem konkursu jest propagowanie wybranych nauk ścisłych oraz wyłowienie najbardziej utalentowanych uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Mogli oni sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w dziedzinach: chemii, fizyce, informatyce oraz matematyce.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Zwycięzcy otrzymali nagrody I, II i III stopnia. Główną nagrodą dla laureatów I stopnia były miejsca na prawie wszystkich kierunkach studiów na Politechnice Śląskiej, a dla laureatów II i III stopnia punkty preferencyjne w postępowaniu rekrutacyjnym. Każdy z laureatów otrzymał również cenne nagrody rzeczowe.

Dla wybitnych absolwentów szkół średnich czyli laureatów konkursu uczelnia przygotowała autorski projekt – program mentorski. Uczestnicy tego programu przez cały okres studiów I stopnia na Politechnice Śląskiej są objęci indywidualną opieką mentora – pracownika naukowego Politechniki, którego mogą sobie wybrać zgodnie z własnymi zainteresowaniami naukowymi.

W tym roku w „Konkursie o złoty indeks Politechniki Śląskiej” przyznano 29 nagród I stopnia, oraz 2 nagrody II stopnia w następujących dziedzinach:

Chemia – 11 uczestników,
Fizyka – 4 uczestników,
Informatyka – 4 uczestników,
Matematyka – 12 uczestników

Nasza szkoła podczas uroczystości została wyróżniona z uwagi na dużą ilość laureatów.

Dwaj z naszych uczniów zostali laureatami konkursu.

Chemia:
Laureat I stopnia: Nikodem Biegun z klasy 3cg

Matematyka:
Laureat I stopnia: Michał Warmuz z klasy 3bg

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych etapach edukacji!