Kursy w Irlandii

AKCJA 1 MOBILNOŚĆ EDUKACYJNA – WYJAZDY KADRY EDUKACYJNEJ
Projekt: "Kadra edukacyjna XXI wieku"

W ramach mobilności odbyły się dwa wyjazdy nauczycieli - w maju oraz w lipcu 2019 roku.

I wyjazd do Cork English College - Cork, Irlandia

W dniach 19 do 25 maja 2019 roku grupa 6 nauczycieli LO Żywiec uczestniczyła w szkoleniu „General English”
w Cork English College w Irlandii.

Uczestnicy:

• Barbara Deska
• Barbara Luzar
• Ewa Wandzel
• Juliusz Maszloch
• Piort Rydarowicz
• Wojciech Wieczorek

Temat kursu: „General English Course 20 hours per week”, A2/B1

Cele: podniesienie kompetencji językowych
Zdobyte umiejętności: kompetencje w zakresie czytania, pisania, słuchania i konwersacji w języku angielskim na poziomie A2/B1
Wrażenia: Wysoki poziom nauczania, kompetentni, pomocni nauczyciele, małe grupy klasowe 8-10 osób, bardzo dobra baza edukacyjna i materiały dydaktyczne.Oprócz aspektów naukowych dużą rolę odegrała możliwość kontaktu z innymi uczestnikami kursu z całego świata. W czasie wolnym od zajęć mieliśmy możliwość poznania irlandzkiej kultury, zwiedzania miasta Cork i okolic.

Pobierz opracowanie mgr Piotra Rydarowicza "ANGLICYZMY W JĘZYKU NIEMIECKIM czyli moje refleksje po kursie języka angielskiego w Cork English College".

II wyjazd do Cork English College - Cork, Irlandia

W dniach 01.07.19 – 12.07.19 roku grupa 3 nauczycieli LO Żywiec uczestniczyła w szkoleniu „General English”
w Cork English College w Irlandii.

Uczestnicy:

• Beata Lach
• Paulina Komender
• Jacek Biłko

Temat kursu: „General English Course 20 hours per week”, A2/B1

W lipcu 2019 roku przebywaliśmy w Irlandii na dwutygodniowym kursie języka angielskiego. Zajęcia trwały od 9.00 do 13.20 ( przez 10 dni) i uczestniczyło w nich 8 -10 osób z różnych krajów świata. W trakcie zajęć podnosiliśmy swoje kompetencje w zakresie czytania, pisania, słuchania i konwersacji w języku angielskim. Poziom kursu był wysoki, a nauczyciele kompetentni. Dużą rolę odegrała możliwość kontaktu z innymi uczestnikami kursu, poznanie kultury ich krajów. W czasie wolnym od zajęć zwiedzaliśmy miasto Cork oraz okolice.