I LO im. Mikołaja Kopernika
w Żywcu

"Komunikacja - powrót do relacji"
Akcja kluczowa 1: Mobilność edukacyjna osób
W dobie szybko postępujących zmian, pandemii i światowych konfliktów, zauważyliśmy potrzebę odbudowania relacji i powrotu do dobrej i wartościowej komunikacji. Stres, izolacja, problemy emocjonalne budują więcej murów niż mostów, dlatego też pragniemy pokazać uczniom, że nowe znajomości, inne kultury służą budowaniu ich samoświadomości i ubogacaniu ich tożsamości.
Świętujemy #ERASMUSDAYS

W ramach Dni Erasmusa w naszej szkole odbył się I Dzień Mówcy. Uczestniczyły w nim klasy Ic i Ig. Pięcioro uczniów przedstawiło swoje prezentacje i przemowy.

Prezentacje dotyczyły wrażeń ze spotkań z młodzieżą z Saragossy (w ramach projektu "Komunikacja - powrót do relacji"), a wystąpienia poruszyły ważne dla młodych ludzi tematy: uzależnień, etyki i moralności oraz roli literatury w życiu.

Dziękujemy wszystkim za udział.

Organizatorzy: Agnieszka Fluder i Anna Surowiak