I LO im. Mikołaja Kopernika
w Żywcu

"Komunikacja - powrót do relacji"
Akcja kluczowa 1: Mobilność edukacyjna osób
W dobie szybko postępujących zmian, pandemii i światowych konfliktów, zauważyliśmy potrzebę odbudowania relacji i powrotu do dobrej i wartościowej komunikacji. Stres, izolacja, problemy emocjonalne budują więcej murów niż mostów, dlatego też pragniemy pokazać uczniom, że nowe znajomości, inne kultury służą budowaniu ich samoświadomości i ubogacaniu ich tożsamości.
Aktualności
W dniach 10.05-16.05 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie „Komunikacja - powrót do relacji”, realizowanego w ramach unijnego programu ERASMUS+.

Uczniowie mieszkali u hiszpańskich rodzin. Mieli okazję poznać życie codzienne mieszkańców Saragossy i okolic. Młodzież mogła poćwiczyć swoje umiejętności językowe, ale również dzięki indywidualnym doświadczeniom zrozumieć lepiej styl życia i kulturę.

W szkole odbyły się zajęcia z języka hiszpańskiego, a także zajęcia o hiszpańskich i polskich legendach.

W czasie całego pobytu uczniowie poznawali się wzajemnie i integrowali z rodzinami swoich gospodarzy.