I LO im. Mikołaja Kopernika
w Żywcu


"Komunikacja - powrót do relacji"
Akcja kluczowa 1: Mobilność edukacyjna osób
W dobie szybko postępujących zmian, pandemii i światowych konfliktów, zauważyliśmy potrzebę odbudowania relacji i powrotu do dobrej i wartościowej komunikacji. Stres, izolacja, problemy emocjonalne budują więcej murów niż mostów, dlatego też pragniemy pokazać uczniom, że nowe znajomości, inne kultury służą budowaniu ich samoświadomości i ubogacaniu ich tożsamości.
Aktualności
Z przyjemnością informujemy, że nasz szkolny projekt „Komunikacja - powrót do relacji” został zaakceptowany przez Narodową Agencję ERASMUS+, w związku z czym otwieramy nabór na wyjazdy, zarówno dla uczniów jak i nauczycieli.

Projekt przewiduje wyjazdy dwóch, dziesięcioosobowych grup młodzieży do liceów w Mediolanie i Palmie de Mallorca na tygodniową wymianę uczniowską, oraz wyjazd 10 nauczycieli na kursy szkoleniowe. Wszystkie wyjazdy są w całości finansowane przez program ERASMUS+.

W dobie szybko postępujących zmian, pandemii i światowych konfliktów, zauważyliśmy potrzebę odbudowania relacji i powrotu do dobrej i wartościowej komunikacji. Stres, izolacja, problemy emocjonalne budują więcej murów niż mostów, dlatego też pragniemy pokazać uczniom, że nowe znajomości, inne kultury służą budowaniu ich samoświadomości i ubogacaniu ich tożsamości.

Nabór potrwa do 15 marca, a swoje zgłoszenia uczniowie mogą przesyłać do koordynatorek projektu, pani prof. Anny Surowiak, oraz Lucyny Ozimińskiej.