Godne reprezentowanie naszego liceum w sercu Żywca

Godne reprezentowanie naszego liceum w sercu Żywca

18 czerwca 2018 roku w ramach obchodów Jubileuszu 750-lecia miasta Żywca uczniowie naszego liceum wzięli udział w Dniu Młodości, podczas którego na żywieckim rynku odbyły się występy artystyczne żywieckich szkół. Nasi licealiści zaprezentowali program słowno-muzyczny, ukazujący bogaty dorobek i tradycję szkoły, wpisującej się jednocześnie w wymogi współczesności. Odczytany list św. Jana Pawła II przesłany z okazji obchodów Jubileuszu 100-lecia istnienia naszego liceum zrobił wielkie wrażenie, zwłaszcza że został zilustrowany slajdami, które przedstawiały m.in. nasze związki z miastem i wybitnych absolwentów Kopernika. W uroczysty nastrój śpiewem wprowadzili nas Żaneta i Patryk Rus, tradycyjnego poloneza i taniec góralski wykonali: Kinga Okrzesik i Patryk Rus, Patrycja Książek i Kacper Maniciak, Julia Dendys i Michał Janczyk, Izabela Zając i Jakub Kliś. Widzowie obejrzeli również taniec nowoczesny zaprezentowany przez Jagodę Hendzel, Barbarę Gowin, Julię Zoń, Natalię Hatalę oraz Karolinę Bindę. Program zakończył występ absolwenta liceum Macieja Pępka, któremu akompaniował nasz uczeń Dawid Wierzbicki. Nad całością przedstawienia czuwali prowadzący: Weronika Machała, Michał Czarnynoga i Dawid Juraszek. O oprawę muzyczną zadbali Zuzanna Walatek i Łukasz Lizak, a obsługą prezentacji multimedialnej zajęła się Wiktoria Kantyka. Uczniowie z innych żywieckich szkół oraz mieszkańcy Żywca chętnie odwiedzali nasze stoisko, na którym mogli obejrzeć kroniki szkoły i księgi jubileuszowe, wziąć udział w konkursach oraz dzięki uczniom ze Szkolnego Koła Astronomicznego dokonać obserwacji nieba przez szkolny teleskop.

Organizatorzy: Halina Słowik-Tyc i Renata Sowa we współpracy z Danutą Brodziak, Markiem Gołkiem i Piotrem Rypieniem.

Fotoreportaż z uroczystości - zobacz.

26.02.2020
Tajniki fotoreportażu - warsztaty

Tajniki fotoreportażu - warsztaty

26 lutego 2020 r. odbyły się kolejne warsztaty prowadzone przez panią dr Katarzynę Forst w ramach umowy o współpracy podpisanej ze Szkołą Filmową...

czytaj więcej
26.02.2020
Podsumowanie IX Powiatowego Konkursu Literackiego

Podsumowanie IX Powiatowego Konkursu Literackiego "Szuflada"

Dnia 25 lutego 2020 r. w auli naszego liceum odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom i wyróżnionym w IX Powiatowym Konkursie...

czytaj więcej