III Obóz Naukowy Biologiczno-Chemiczny

III Obóz Naukowy Biologiczno-Chemiczny

W dniach od 5 do 8 czerwca 2018 r. uczniowie klas 2c i 2d wzięli udział w III Obozie Naukowym Biologiczno-Chemicznym, który obejmował zajęcia terenowe, wykładowe i laboratoryjne odbywające się w Krasiejowie, Katowicach, Mikołowie oraz w bazie noclegowej obozu w miejscowości Smoleń.

Pierwszego dnia zajęć zwiedzaliśmy Jurapark  i Park Nauki i Ewolucji Człowieka w Krasiejowie. Liczne i nowoczesne  atrakcje pomogły nam w lepszym poznaniu historii człowieka. Wróciliśmy do czasów dinozaurów i na własne oczy zobaczyliśmy ja żyły te prehistoryczne bestie, naszej wyobraźni pomagały świetne wizualizacje w systemie 5D .

Podczas pobytu w Smoleniu, czyli w drugim i trzecim dniu, również czekały na nas liczne atrakcje i zajęcia. Wybraliśmy się na spacer ścieżką edukacyjną "Doliny Wodącej", który pozwolił nam odkryć piękno krasowego krajobrazu oraz poznać florę i faunę tamtejszej okolicy. Zapoznaliśmy się też z problemem roślin inwazyjnych. Udaliśmy się do rezerwatu „Smoleń’’, gdzie mieliśy okazję zwiedzić wraz z przewodnikiem ruiny średniowiecznego zamku położonego na Szlaku Orlich Gniazd. Mieliśmy też okazję zobaczyć Pustynię Błędowską - i był to z pewnością niezapomniany widok. Oprócz zajęć terenowych uczestniczyliśmy w prezentacjach multimedialnych i zajęciach na terenie ośrodka, które rozwinęły naszą wiedzę i pozwoliły na pracę w grupach. Piękna, słoneczna pogoda umożliwiła nie tylko prowadzenie zajęć w terenie, ale również aktywny wypoczynek w przerwach między zajęciami oraz wieczorne ogniska. Towarzyszył nam śpiew, dźwięk gitar i świetny humor.

Ostatni dzień obozu upłynął na zajęciach w Pałacu Młodzieży w Katowicach, gdzie uczniowie uczestniczyli w 3 blokach zajęć warsztatowych z chemii i biologii poświęconych zagadnienieniom narządów zmysłów, badaniu mikroskopowemu tkanek zwierzęcych oraz charakterystyce metali bloku d. Wzięliśmy także udział w interesujących zajęciach terenowych i laboratoryjnych w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie. Zielone płuco Śląska zaskoczyło nas swoim pięknem.

Wszyscy wrócili do domu pełni wrażeń i nowych doświadczeń. Warto było to przeżyć!

W imieniu uczestników i organizatorów III Obozu Naukowego pragniemy podziękować za wsparcie finansowe Stowarzyszeniu Przyjaciół i Absolwentów I LO im M. Kopernika w Żywcu.

Organizatorki III Obozu Naukowego Biologiczno-Chemicznego: Beata Kudzia, Ewa Póda-Michalska, Małgorzata Stojanowska.

Fotoreportaż - zobacz.

26.05.2020
Żaneta Rus laureatką konkursu stypendialnego

Żaneta Rus laureatką konkursu stypendialnego

Nasza tegoroczna absolwentka Żaneta Rus została stypendystką Polskiej Uniwersyteckiej Szkoły Kształcenia Indywidualnego. Stypendium...

czytaj więcej
26.05.2020
Galeria Sztuki

Galeria Sztuki "KOPERA"

W naszej Galerii Sztuki "KOPERA" online pragniemy przedstawić prace rysunkowe uczniów naszej szkoły. Tym razem są to prace Kamili Mastalerz...

czytaj więcej