„Młodości! Ty nad poziomy wylatuj…” – ślubowanie uczniów klas pierwszych

„Młodości! Ty nad poziomy wylatuj…” – ślubowanie uczniów klas pierwszych

11 września 2019 r. w auli naszej szkoły odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Swoją przysięgę pierwszoklasiści złożyli w obecności Pana Dyrektora Jacka Biłki, Wychowawców, zaproszonych gości oraz starszych koleżanek i kolegów. Wśród zaproszonych osób znaleźli się: Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania Starostwa Powiatowego w Żywcu – Andrzej Widzyk, Dyrektor Instytutu Historii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – prof. dr hab. Jerzy Sperka, dr Marcela Gruszczyk oraz dr hab. Jakub Morawiec. Pani dr Marcela Gruszczyk wygłosiła do zgromadzonej młodzieży wykład pt. „Zmierzch starego świata”, natomiast wykład pana dr. hab. Jakuba Morawca zatytułowany był: „Wikiński pochówek łodziowy z Oseberg w Norwegii”.

Ślubowanie poprzedziło przekazanie Sztandaru Szkoły uczniom z klasy 2b. Uroczystość przebiegała w miłej i pełnej wspomnień atmosferze. W krótkim programie artystycznym uczniowie klasy 2c przypomnieli początki historii naszego liceum, które w tym roku obchodzi 115-lecie swojego istnienia. Wszyscy występujący oraz gościnnie uczestniczący w programie artyści muzycy i soliści w pięknej oprawie artystycznej przekazali pierwszoklasistom drobne upominki i serdeczne życzenia: Życzymy Wam, aby słowa przysięgi, którą składaliście podczas ślubowania, stały się Waszym mottem i były obecne zarówno w Waszych słowach, jak i czynach. Życzymy Wam szybkiej i pomyślnej integracji z nowym szkolnym otoczeniem oraz wielu wspaniałych relacji i przyjaźni.

Organizatorzy: Klasa 2c wraz z wychowawczynią panią Ewą Pódą-Michalską oraz panią Renatą Sową


19.10.2020

Powiatowy Konkurs ,,Otyłości mówię NIE, piję wodę i uśmiecham się" rozstrzygnięty

5 października br. jury oceniło prace plastyczne przesłane na konkurs pt.,,Otyłości mówię NIE, piję wodę i uśmiecham się" w ramach XXVIII...

czytaj więcej
18.10.2020

Podsumowanie Szkolnego Konkursu Pamięci św. Jana Pawła II

Rok 2020 został ogłoszony rokiem św. Jana Pawła II. Dokładnie 18 maja obchodziliśmy 100. rocznicę Jego urodzin. W związku z tym...

czytaj więcej