Trwa IV Obóz Naukowy Humanistów

Trwa IV Obóz Naukowy Humanistów

Uczniowie klas  2f, 2h oraz 3f pod opieką p. Haliny Słowik – Tyc, p. Danuty Jarosińskiej – Tracz i p. Barbary Deski  rozpoczęli pięciodniowy obóz w Soblówce. Prof. UJ Stanisław Gawliński i szef publicystyki TVP Info – Tadeusz Płużański są gośćmi specjalnymi IV Obozu Naukowego Humanistów.

W poniedziałkowym programie zwiedzanie fortów w Węgierskiej Górce (Westerplatte Południa), a następnie spotkanie z reżyserem Szymonem Wróblem.  We wtorek wykład filozoficzny z aksjologii i warsztaty z panią doktor filozofii  Ewą Piechą – Kasprzyk.

Każdego dnia na zajęciach warsztatowych  towarzyszy nam poezja oraz eseje Zbigniewa Herberta. Podejmujemy próby interpretacji i analizy wybranych dzieł, a także działania artystyczne związane z tymi tekstami, a wykład profesora S. Gawlińskiego zapewne odkryje przed nami intrygujące tajemnice życia i twórczości Herberta.

W tym roku obchodzimy stulecie odzyskania niepodległości, dlatego nie może zabraknąć spotkań z historią i z jej pasjonatami. P. Artur Caputa przedstawi dzieje walk wrześniowych, jakie toczyły się na południu Polski, wykład o AK na Żywiecczyźnie wygłosi p. Piotr Rypień, a o historii kościoła w Ciścu zbudowanego, wbrew zakazom władzy komunistycznej, w jedną dobę opowie ksiądz Władysław Nowobliski.

W czwartek odbędzie się spotkanie z Tadeuszem Płużańskim oraz absolwentką prawa p. Magdaleną Waligórą. W piątek wybieramy się z przewodnikiem, panem Grzegorzem Śleziakiem na Wielką Rycerzową, w wędrówce będzie nam towarzyszył p. Adrian Midor.

Cieszymy się, że tradycja Obozów Naukowych Humanistów jest podtrzymywana i rozwija się w naszym liceum.


15.09.2020

Zebrania z rodzicami uczniów klas II i III

Zapraszamy Rodziców uczniów klas drugich i trzecich na zebrania, które odbędą się w czwartek 17 września 2020 r. klasy drugie: 16.30...

czytaj więcej
14.09.2020
Sukces recytatorski naszej uczennicy

Sukces recytatorski naszej uczennicy

10 września br. na Małej Scenie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej odbył się rejonowy etap eliminacji 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego....

czytaj więcej