Zakończył się II Obóz Naukowy Biologiczno-Chemiczny przyrodników z żywieckiego liceum

Zakończył się II Obóz Naukowy Biologiczno-Chemiczny przyrodników z żywieckiego liceum

  

W dniach od 6 do 9 czerwca 2017 r. uczniowie klas 1d, 2c i 2d wzięli udział w II Obozie Naukowym Biologiczno-Chemicznym, który obejmował zajęcia terenowe i laboratoryjne odbywające się w Krasiejowie, Katowicach, Mikołowie oraz w bazie noclegowej obozu w miejscowości Smoleń.W pierwszym dniu zajęć zwiedzaliśmy Jurapark  i Park Nauki i Ewolucji Człowieka w Krasiejowie.  Szczególną uwagę zwrócił pawilon paleontologiczny, największy w Europie, w którym podziwialiśmy skamieniałości triasowych płazów i gadów. Przebyliśmy szmat drogi w dziejach wstecz za pomocą promu kosmicznego, w czym naszej wyobraźni pomagały świetne wizualizacje w systemie 5D .W drugim dniu tuż po śniadaniu odbyły się warsztaty ekologiczne „Smog’’, dzięki którym uczniowie zgłębili to jakże aktualne zagadnienie. Następnie młodzież udała się do rezerwatu  „Smoleń’’, gdzie miała okazję zwiedzić wraz z przewodnikiem ruiny średniowiecznego zamku położonego na Szlaku Orlich Gniazd.Oprócz zajęć terenowych uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach stacjonarnych z biologii i chemii, przeprowadzonych w formie prezentacji multimedialnych i pracy w grupach. Piękna, słoneczna pogoda umożliwiła nie tylko prowadzenie zajęć w terenie, ale również aktywny wypoczynek w przerwie między zajęciami oraz ognisko integracyjne.Program trzeciego dnia obejmował ścieżkę edukacyjną „Dolina Wodącej’’,  znajdującą się na obszarze Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd – atrakcyjnego rejonu Jury Krakowsko-Częstochowskiej. W trakcie marszu uczniowie poznali morfologię terenu, obserwowali chronione gatunki flory i fauny oraz zapoznali się z problemem roślin inwazyjnych. Zobaczyli również stanowisko archeologiczne „Biśnik’’ oraz pomnik przyrody „Skały Zegarowe’’.Ostatni dzień obozu upłynął na zajęciach w Pałacu Młodzieży w Katowicach, gdzie uczniowie uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych  z chemii, poświęconych zagadnieniu Charakterystyka metali bloku energetycznego d. Wzięli także udział w interesujących zajęciach terenowych i laboratoryjnych w Śląskim Ogrodzie Botaniczny w Mikołowie.Wszyscy wrócili do domu pełni wrażeń i nowych doświadczeń. Warto było to przeżyć!  

Organizatorki obozu naukowego: nauczycielka chemii – Lidia Walaszek oraz nauczycielki biologii – Ewa Poda-Michalska i Lucyna Stolorz.

Zobacz fotoreportaż

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
07.07.2025

Świadectwa dojrzałości 2025

Informujemy maturzystów, że świadectwa dojrzałości będą wydawane w sekretariacie szkoły od dnia 8 lipca 2025 roku od godziny 11:00 za...

czytaj więcej
30.06.2025
XII Szkolny Dzień Chemii

XII Szkolny Dzień Chemii

W dniu 25 czerwca 2025 r. odbył się XII Szkolny Dzień Chemii „METALICZNA CHEMIA”. W uroczystości wzięły udział klasy...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności