Żywieckie Suwakowanie gra w Żywcu po raz trzynasty!

Żywieckie Suwakowanie gra w Żywcu po raz trzynasty!

Żywieckie Suwakowanie po raz kolejny gra w Żywcu! W dniach 23 - 29 lipca 2018 r. dzięki międzynarodowemu festiwalowi miasto stało się puzonową stolicą kraju.

To unikatowe na skalę europejską wydarzenie gromadzi co roku puzonistów i tubistów, autorytety i wybitnych artystów ze wszystkich stron kraju i z zagranicy.

Wśród gości specjalnych znajdująą się m.in.:
Maciej Pietraszko, USA – puzon
New York City Opera, Miami City Ballet Orchestra, Nu Deco Ensemble

Dante Luciani, USA – jazz puzon
Frost School of Music, University Miami, Floryda

Eloy Panizo Padron
Narodowe Forum Muzyki, Tenerfa

Peter Malton, Szwecja – jazz puzon
Dixieland Society

Krzysztof Kott – puzon basowy
Filharmonia Narodowa w Warszawie

Wojciech Rolek – tuba
Opera Filharmonia Podlaska w Białymstoku

Jan Górny
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach

Festiwal gościł do tej pory ponad 1300 muzyków biorących udział w zajęciach, lekcjach, wykładach mistrzowskich, próbach, a przede wszystkim ponad 80-ciu koncertach, dostarczając mieszkańcom Żywca oraz licznym gościom odwiedzającym region, wrażeń na najwyższym poziomie artystycznym.

Tegoroczne, XIII Żywieckie Suwakowanie obfituje w szereg wydarzeń kulturalnych: koncerty największej w Polsce puzonowo-tubowej orkiestry festiwalowej, koncerty wybitnych osobistości muzycznych, warsztaty mistrzowskie, wykłady, lekcje indywidualne, wystawy instrumentów.

W trakcie Żywieckiego Suwakowania, jak co roku, działają jako wolontariusze nasi uczniowie i absolwenci, oraz Pani Lidia Pietraszko i Dorota Babińska - Waluś.

Szczegółowy program imprezy dostępny jest na stronie internetowej: www.zywieckiesuwakowanie.com oraz na Facebooku: www.facebook.com/zywieckie.suwakowanie/


26.05.2020
Żaneta Rus laureatką konkursu stypendialnego

Żaneta Rus laureatką konkursu stypendialnego

Nasza tegoroczna absolwentka Żaneta Rus została stypendystką Polskiej Uniwersyteckiej Szkoły Kształcenia Indywidualnego. Stypendium...

czytaj więcej
26.05.2020
Galerii Sztuki

Galerii Sztuki "KOPERA"

W naszej Galerii Sztuki "KOPERA" online pragniemy przedstawić prace rysunkowe uczniów naszej szkoły. Tym razem są to prace Kamili Mastalerz...

czytaj więcej