Żywieckie Suwakowanie gra w Żywcu po raz trzynasty!

Żywieckie Suwakowanie gra w Żywcu po raz trzynasty!

Żywieckie Suwakowanie po raz kolejny gra w Żywcu! W dniach 23 - 29 lipca 2018 r. dzięki międzynarodowemu festiwalowi miasto stało się puzonową stolicą kraju.

To unikatowe na skalę europejską wydarzenie gromadzi co roku puzonistów i tubistów, autorytety i wybitnych artystów ze wszystkich stron kraju i z zagranicy.

Wśród gości specjalnych znajdująą się m.in.:
Maciej Pietraszko, USA – puzon
New York City Opera, Miami City Ballet Orchestra, Nu Deco Ensemble

Dante Luciani, USA – jazz puzon
Frost School of Music, University Miami, Floryda

Eloy Panizo Padron
Narodowe Forum Muzyki, Tenerfa

Peter Malton, Szwecja – jazz puzon
Dixieland Society

Krzysztof Kott – puzon basowy
Filharmonia Narodowa w Warszawie

Wojciech Rolek – tuba
Opera Filharmonia Podlaska w Białymstoku

Jan Górny
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach

Festiwal gościł do tej pory ponad 1300 muzyków biorących udział w zajęciach, lekcjach, wykładach mistrzowskich, próbach, a przede wszystkim ponad 80-ciu koncertach, dostarczając mieszkańcom Żywca oraz licznym gościom odwiedzającym region, wrażeń na najwyższym poziomie artystycznym.

Tegoroczne, XIII Żywieckie Suwakowanie obfituje w szereg wydarzeń kulturalnych: koncerty największej w Polsce puzonowo-tubowej orkiestry festiwalowej, koncerty wybitnych osobistości muzycznych, warsztaty mistrzowskie, wykłady, lekcje indywidualne, wystawy instrumentów.

W trakcie Żywieckiego Suwakowania, jak co roku, działają jako wolontariusze nasi uczniowie i absolwenci, oraz Pani Lidia Pietraszko i Dorota Babińska - Waluś.

Szczegółowy program imprezy dostępny jest na stronie internetowej: www.zywieckiesuwakowanie.com oraz na Facebooku: www.facebook.com/zywieckie.suwakowanie/


08.07.2019

Podziękowania dla Pana Macieja Kuci

Stowarzyszenie „Z Kopernikiem w XXI wiek” w imieniu Dyrekcji, nauczycieli oraz całej społeczności uczniowskiej serdecznie dziękuje Panu Maciejowi...

czytaj więcej
04.07.2019
PODZIĘKOWANIA DLA FIRMY EATON AUTOMOTIVE

PODZIĘKOWANIA DLA FIRMY EATON AUTOMOTIVE

Stowarzyszenie „Z Kopernikiem w XXI wiek” w imieniu Dyrekcji, nauczycieli oraz całej społeczności uczniowskiej serdecznie dziękuje Dyrektorowi...

czytaj więcej