Żywieckie Suwakowanie gra w Żywcu po raz trzynasty!

Żywieckie Suwakowanie gra w Żywcu po raz trzynasty!

Żywieckie Suwakowanie po raz kolejny gra w Żywcu! W dniach 23 - 29 lipca 2018 r. dzięki międzynarodowemu festiwalowi miasto stało się puzonową stolicą kraju.

To unikatowe na skalę europejską wydarzenie gromadzi co roku puzonistów i tubistów, autorytety i wybitnych artystów ze wszystkich stron kraju i z zagranicy.

Wśród gości specjalnych znajdująą się m.in.:
Maciej Pietraszko, USA – puzon
New York City Opera, Miami City Ballet Orchestra, Nu Deco Ensemble

Dante Luciani, USA – jazz puzon
Frost School of Music, University Miami, Floryda

Eloy Panizo Padron
Narodowe Forum Muzyki, Tenerfa

Peter Malton, Szwecja – jazz puzon
Dixieland Society

Krzysztof Kott – puzon basowy
Filharmonia Narodowa w Warszawie

Wojciech Rolek – tuba
Opera Filharmonia Podlaska w Białymstoku

Jan Górny
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach

Festiwal gościł do tej pory ponad 1300 muzyków biorących udział w zajęciach, lekcjach, wykładach mistrzowskich, próbach, a przede wszystkim ponad 80-ciu koncertach, dostarczając mieszkańcom Żywca oraz licznym gościom odwiedzającym region, wrażeń na najwyższym poziomie artystycznym.

Tegoroczne, XIII Żywieckie Suwakowanie obfituje w szereg wydarzeń kulturalnych: koncerty największej w Polsce puzonowo-tubowej orkiestry festiwalowej, koncerty wybitnych osobistości muzycznych, warsztaty mistrzowskie, wykłady, lekcje indywidualne, wystawy instrumentów.

W trakcie Żywieckiego Suwakowania, jak co roku, działają jako wolontariusze nasi uczniowie i absolwenci, oraz Pani Lidia Pietraszko i Dorota Babińska - Waluś.

Szczegółowy program imprezy dostępny jest na stronie internetowej: www.zywieckiesuwakowanie.com oraz na Facebooku: www.facebook.com/zywieckie.suwakowanie/


22.10.2018
Finał konkursu literackiego LIPA’ 2018

Finał konkursu literackiego LIPA’ 2018

…dzwonisz do mnieprzez kilka długich sygnałówprzez kilka głębokich wdechów… Uczennica klasy 2h Zuzanna Mieszczak została laureatką Ogólnopolskiego...

czytaj więcej
22.10.2018
Powiatowy Konkurs

Powiatowy Konkurs "Dla Niepodległej" rozstrzygnięty

Młodzi artyści ze szkół podstawowych i gimnazjów Powiatu Żywieckiego spotkali się 19 października 2018 roku w auli I Liceum Ogólnokształcącego, aby...

czytaj więcej