Tę indywidualną Nagrodę, fundowaną corocznie od kilkudziesięciu lat przez absolwenta szkoły z roku 1955 i jej wielkiego Przyjaciela, Profesora Bolesława Gintera (UJ), otrzymał tym razem Bartosz Feil, w r. szk. 2017/2018 uczeń klasy 3c. Bartosz - któremu tą drogą składamy wielkie gratulacje - skończył nasze liceum z najwyższymi wynikami w nauce (średnia ukończenia szkoły: 5,41) oraz z licznymi sukcesami biologiczno – chemicznymi i artystycznymi, wśród których najważniejszym osiągnięciem jest dyplom laureata I stopnia Ogólnopolskiego Konkursu "O Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej 2018" w dziedzinie chemii (oraz indeks studenta, który Bartosz zdobył, nie będąc jeszcze maturzystą!).

W imieniu Pana Profesora Gintera podczas uroczystego zakończenia szkoły dla klas III w dniu 26.04.2018 r. Nagrodę przekazała oraz wręczyła okolicznościowy dyplom Aleksandra Bura, Prezes wspomagającego działanie szkoły Stowarzyszenia Przyjaciół i Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Żywcu, którego szacowny Fundator jest członkiem.

Dziękujemy, Panie Profesorze!