Stowarzyszenie Przyjaciół i Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Żywcu miało po raz kolejny zaszczyt przekazać najlepszemu absolwentowi szkoły Indywidualną Nagrodę Profesora Bolesława Gintera. Profesor Ginter, który niestety nie mógł osobiście przybyć na uroczystość zakończenia roku dla klas maturalnych w dniu 28 kwietnia 2023r., ufundował ją po raz 37! Jesteśmy pełni podziwu, szacunku i uznania wobec tej niezwykłej postawy znamienitego Absolwenta szkoły z roku 1955, filantropa, przyjaciela młodzieży. Tegorocznym laureatem został Kacper Wójtowiec z kl. IVd. Okolicznościowy dyplom wraz z przekazem pokaźnej kwoty pieniężnej wręczyła mu członkini naszego Stowarzyszenia i wychowawczyni, Pani Aleksandra Bielawska.

Kacper Wójtowiec ukończył I LO im. M. Kopernika w Żywcu z bardzo wysokimi wynikami. Ma szerokie zainteresowania, czego owocem są: tytuł finalisty etapu rejonowego  w Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego (w kl. I), tytuł laureata III stopnia w Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH w dziedzinie geografia z elementami geologii (w kl. III) oraz miejsce w Półfinale Olimpiady Znajomości Afryki (w kl. III i IV).

Kacprze, gratulujemy Ci sukcesów, życzymy świetnych wyników maturalnych i dobrego startu na studiach!

Drogi panie Profesorze, dziękujemy!