Stowarzyszenie Przyjaciół i Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Żywcu w 2023 roku wesprze działalność szkoły kwotą 9.500zł.
W otwartych konkursach na realizację zadań publicznych Powiat Żywiecki przyznał nam dotację dla projektu XVIII Wyprawa marzeń geografów – szlakami parków narodowych - Polska 2023 (2000 zł),  Miasto Żywiec na projekty: Obóz profilaktyczno - naukowy Rysianka 2023 (4000 zł), Wyprawa marzeń geografów - szlakami parków narodowych - Polska 2023 (2000 zł) oraz XXXVIII Spotkanie miłośników gór - Stefanka 2023 (1500 zł). Kwota ta w całości zostanie przeznaczona na działania, których beneficjentami będą licealiści z żywieckiego Kopernika. Uczniowie i uczennice uzdolnieni matematycznie będą mogli wziąć udział w czterodniowym obozie naukowym na Rysiance, jaki po raz 13. poprowadzi Pani Agnieszka Król. Natomiast pasjonaci geografii pojadą na wyprawy krajoznawcze (obóz naukowy) z Panem Jackiem Sewerynem, organizującym te wydarzenia po raz 18. Jesteśmy dumni z tak ofiarnej pracy naszych Członków.

Dodatkowo informujemy, że już od 14 lat z powodzeniem zdobywamy dotacje w otwartych konkursach na realizację zadań publicznych. Do tej pory Miasto Żywiec wsparło nas grantami o wartości 96 450 zł, Powiat Żywiecki przyznał nam je w wysokości 15 100 zł.

W imieniu Zarządu - Aleksandra Bura, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół i Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Żywcu.