Sukces w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym

Weronika Szerszeń z kl. 1fg zdobyła I miejsce (pod kierunkiem M. Śleziak) a Martyna Myszka z kl. 1bg zdobyła II miejsce (pod kierunkiem D. Babińskiej-Waluś) w II kategorii wiekowej w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Święty bez granic". Uczennica wykonała akwarelę pod tytułem "Wiara ponad wszystko", poświęconą postaci św. Melchiora Grodzieckiego, męczennika żyjącego w XVII wieku, związanego ze Śląskiem Cieszyńskim.

Konkurs odbył się z okazji uchwalenia przez Sejmik Województwa Śląskiego w Katowicach roku 2019 Rokiem św. Melchiora Grodzieckiego. Organizatorami konkursu byli Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej i Miejskie Centrum Kultury w Żywcu. Honorowy patronat nad konkursem objęli Jakub Chełstowski - Marszałek Województwa Śląskiego, Jadwiga Wiśniewska - Poseł do Parlamentu Europejskiego, Antoni Szlagor - Burmistrz Miasta Żywca, Towarzystwo Jezusowe - Prowincja Południowa. Nagrodą za wykonanie najlepszej pracy konkursowej dla zdobywców I miejsca w II kategorii wiekowej jest wycieczka edukacyjna. Na zaproszenie Pani Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej uczniowie udadzą się do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

Laureatce serdecznie gratulujemy!

20.05.2020
Wirtualny spacer po Warszawie

Wirtualny spacer po Warszawie

W projekcie unijnym "Mam szansę odnieść sukces" została zaplanowana wycieczka do Warszawy. W związku z trwającą pandemią zapraszamy na wirtualny...

czytaj więcej