XIII Obóz matematyczno-językowy

XIII Obóz naukowy matematyczno – językowy z zajęciami profilaktycznymi dotyczącymi uzależnień odbył się w dniach 19.09 - 22.09.2021 r. w schronisku PTTK na Hali Rysianka. 

Opiekunami na obozie były pani Agnieszka Król - kierownik obozu, która wraz z panią Bogumiłą Malinowską była odpowiedzialna za zajęcia z matematyki, pani Anna Jankowska - odpowiedzialna za zajęcia w języku angielskim, oraz pani Bogusława Dziergas – przewodnik górski. W obozie uczestniczyli uczniowie klas 4b, 3b, 2b i 2d. 

We wtorek po wejściu uczestników na Rysiankę ze Złatnej–Huty, wzięli oni udział w zajęciach z matematyki, jak i języka angielskiego. Odbyły się także przygotowane przez uczniów prezentacje o sławnych matematykach w języku angielskim. Na koniec dnia uczestnicy obozu mieli okazję wspólnie obejrzeć film, który inspiruje do rozwijania siebie i swoich matematycznych zdolności. 

W środę uczniowie mieli okazję rozpocząć dzień od wschodu słońca. Tego dnia odbyły się tradycyjnie zajęcia z matematyki oraz języka angielskiego, a po nich skupiono się na rozwiązywaniu zadań olimpijskich z tych dwóch przedmiotów. Po południu uczniowie wybrali się na wycieczkę na Romankę. Wieczorem odbyło się tradycyjne szałasowe ognisko z konkursem piosenki turystycznej oraz wspólną zabawą, podaczas której nie brakowało śpiewu i tańców. Następnie uczniowie mieli okazję na obserwację niesamowitego nocnego nieba za pomocą szkolnego teleskopu i lornetki. Udało się dostrzec i poszerzyć wiedzę na temat Jowisza, Saturna, gromady otwartej Plejady, galaktyki Andromedy oraz układu podwójnego Mizar i Alkor. 

W czwartek uczniowie po raz kolejny zmierzyli się z serią intrygujących zadań matematycznych, które powiększyły zakres ich wiedzy i umiejętności. Mieli również okazję udać się na kolejną górską wycieczkę. Dzięki pani Bogusławie Dziergas uczestnicy mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy związanych z przyrodą i górskim środowiskiem. Tego dnia uczniowie również przedstawiali przygotowane scenki związane z profilaktyką uzależnień, rozszerzając w ten sposób świadomość i wiedzę na temat poważnych problemów, które niestety dotykają coraz szerszą liczbę osób. Później odbył się konkurs na najlepsze zdjęcia wykonane podczas obozu, a kolejny seans filmowy zakończył nasz dzień. 

W piątek mieliśmy czas na podsumowanie konkursów, całego obozu i pożegnanie z Rysianką.

Tak cudowny obóz zawdzięczamy z całego serca państwu Wiewiórom – gospodarzom Schroniska PTTK „Rysianka”, którzy od czternastu lat stwarzają nam cudowne warunki, gwarantują ciepłą i miłą atmosferę wraz z pracownikami schroniska. Jesteśmy również ogromnie wdzięczni Pani Bogusławie Dziergas, naszej niesamowitej przewodniczce – wolontariuszce, dzięki której mogliśmy zobaczyć piękne szlaki i widoki, jak i dowiedzieć się wielu nowych i interesujących rzeczy. Wyrazy podziękowania należą się również tradycyjnie Stowarzyszeniu Przyjaciół i Absolwentów LO im. M. Kopernika za pomoc w uzyskaniu środków finansowych na obóz z konkursu grantowego Urzędu Miasta w Żywcu oraz za wparcie finansowe obozu. Dziękujemy również Samorządowi Uczniowskiemu za dofinansowanie naszych działań.


Narzędzia dostępności