XII Obóz matematyczno-językowy

XII Obóz naukowy matematyczno – językowy z zajęciami profilaktycznymi dotyczącymi uzależnień odbył się w dniach 20.09 - 23.09.2021 r. w schronisku PTTK na Hali Rysianka.

Opiekunami były pani Agnieszka Król - kierownik obozu, odpowiedzialna za zajęcia z matematyki, pani Faustyna Śleziak odpowiedzialna za przeprowadzenie zajęć z matematyki, pani Anna Jankowska - odpowiedzialna za zajęcia w języku angielskim, oraz pani Bogusława Dziergas – przewodnik górski. W obozie uczestniczyli uczniowie klas 4b, 3b, 2b i 2d.

We wtorek po wejściu uczestników na Rysiankę ze Złatnej – Huty przeprowadzone zostały zajęcia z matematyki oraz języka angielskiego, konkurs na prezentację o uzależnieniach w języku angielskim oraz - tradycyjnie - seans filmowy związany z tematyką obozu.

W środę odbyły się zajęcia z matematyki i języka angielskiego, a następnie uczniowie pracowali nad zadaniami olimpijskimi z tych przedmiotów. Odbył się także – tradycyjny już – konkurs piosenki turystycznej przy szałasowym ognisku i wspólnym biesiadowaniu oraz kurs tańca poprowadzony przez ucznia klasy 4b. Dzień zakończyliśmy seansem filmowym.

W czwartek po kolejnej serii rozwiązywania trudnych, ciekawych zadań matematycznych, uczniowie udali się na wycieczkę w okolice schroniska na Hali Lipowskiej połączoną z poznaniem specyfiki przyrody Beskidów oraz treningiem poznanych kroków tanecznych. Wieczorem odbył się konkurs prezentujący sławnego matematyka w języku angielskim oraz tradycyjny konkurs na najlepsze zdjęcia wykonane podczas obozu. Seans filmowy zakończył nasz kolejny intensywny dzień.

Piątek był dniem podsumowań konkursów i pożegnań z Rysianką.

Wyrażamy wielką wdzięczność i składamy podziękowania Państwu Annie i Witoldowi Wiewiórom – gospodarzom Schroniska PTTK „Rysianka”, którzy od trzynastu lat stwarzają nam świetne warunki i gwarantują serdeczną atmosferę, oraz pani Bogusławie Dziergas, naszej wspaniałej przewodniczce – wolontariuszce, i wszystkim życzliwym nam pracownikom schroniska. Wielkie podziękowania należą się również tradycyjnie Stowarzyszeniu Przyjaciół i Absolwentów LO im. M. Kopernika za pomoc w uzyskaniu środków finansowych na obóz z konkursu grantowego Urzędu Miasta w Żywcu.

 

Narzędzia dostępności