Amelia Goc zwyciężczynią XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego

Amelia Goc zwyciężczynią XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego

Z radością informujemy, że Amelia Goc, uczennica klasy 4a, zdobyła I miejsce w XXVI Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym im. Wojciecha Korfantego. Finał odbył się 22 marca 2024 roku w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach, a zadaniem uczestników było wygłoszenie 5-minutowego przemówienia, nawiązującego do hasła przewodniego konkursu. W tej edycji brzmiało ono następująco: „Przyszłości nie należy się bać. Do przyszłości należy się przygotować”. Warto dodać, że konkurs swoim patronatem objęli: Ministerstwo Edukacji i Nauki, Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Rada Języka Polskiego w Warszawie.

Podczas finału szesnastu jego uczestników starało się przekonać do swoich wystąpień jury, które współtworzyli profesorowie językoznawstwa i dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia. Jesteśmy bardzo dumni, że uczennica naszej szkoły okazała się zwyciężczynią tego konkursu, zdobywając w ten sposób cenne nagrody. Oprócz imponującej statuetki, Amelia otrzymała także nagrodę finansową w wysokości 1200 zł w postaci kart do Empiku, a także bilet na wyjazd do Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. TVP 3 Katowice, będące patronem medialnym Konkursu, przygotowało materiał dotyczący przebiegu finału. Zachęcamy do zapoznania się z reportażem, do którego Amelia udzieliła wywiadu:

https://katowice.tvp.pl/76572088/przyszlosci-nie-nalezy-sie-bac-ogolnopolski-konkurs-krasomowczy

Zwyciężczyni serdecznie gratulujemy!

Uczennica pracowała pod kierunkiem pani Renaty Sowy.


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
15.04.2024
Wizerunek bez twarzy w Galerii Sztuki KOPERA

Wizerunek bez twarzy w Galerii Sztuki KOPERA

Zapraszamy do obejrzenia rysunków inspirowanych pracami artystki Ewy Juszkiewicz, które wykonali uczniowie z kl.1 b i d, na zajęciach rozwijających...

czytaj więcej
11.04.2024
Niezwykłe odwiedziny – rodzina Karla Velana w naszej szkole

Niezwykłe odwiedziny – rodzina Karla Velana w naszej szkole

9 kwietnia br. gościliśmy w murach naszej szkoły synów Karla Velana: Ivana i Toma, którzy przyjechali do Polski wraz ze swoimi żonami, by ponownie...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności