Dni Otwarte w Koperniku 2018

Dni Otwarte w Koperniku 2018

W trakcie Dni Otwartych 6-7 marca 2018 r. blisko 500 gimnazjalistów odwiedziło nasze liceum. Przygotowaliśmy dla nich spacer po szkole pod opieką uczniów - przewodników, oraz naszych nauczycieli.

Goście zostali zaproszeni do auli szkolnej, gdzie czekała na nich prezentacja klas humanistycznych oraz prawnych, obejmująca ofertę edukacyjną (seminarium polonistyczne, Obóz Humanistów, wykłady prowadzone m.in. przez profesorów UJ i UŚ, koło teatralne, warsztaty poetyckie, warsztaty filmowe i inne). W auli przygotowano również stoiska tematyczne: architektoniczne, historyczne, kącik literacki (tu m.in. wystawa książek wydanych przez naszych uczniów – poezja, proza) oraz wystawę pięknych prac plastycznych uczniów.

Oprawę całości stanowiła klimatyczna Kawiarenka Literacka, która ugościła gimnazjalistów i ich nauczycieli kawą, herbatą, domowymi wypiekami, śpiewem i grą na fortepianie.

Wędrując po piętrach naszego liceum, goście mieli okazję zatrzymać się przy kolorowych i bogatych stoiskach prezentujących języki obce, gdzie nasi uczniowie opowiadali o kulturze obcych krajów oraz częstowali przysmakami kuchni narodowych. Przy stoisku z językiem angielskim gimnazjaliści mogli również zamienić słówko z naszym native speakerem z Nowej Zelandii.

W salce gimnastycznej uczniowie opowiadali o naszych sukcesach sportowych i dodatkowych zajęciach sportowych w naszej ofercie, a w bibliotece zaprezentowali się nasi szachiści oraz grupy wolontariackie Kopernika.

W pobliżu sal matematycznych grupa uczniów - pasjonatów matematyki - opowiadała o klasie uniwersyteckiej, o naszych ogromnych sukcesach w konkursach i olimpiadach matematycznych oraz o dorocznym Obozie Naukowym na Rysiance. Gimnazjaliści powędrowali aż do Szkolnego Obserwatorium Astronomicznego, gdzie spotkali się z uczniami z Koła Astronomicznego LOŻA, a także obejrzeli bogatą wystawę i prezentację przygotowane przez miłośników geografii. W pracowni chemicznej odbyła się mini-lekcja z widowiskowymi eksperymentami i całkowicie bezpiecznymi dla zdrowia eksplozjami :)

Jeszcze raz pięknie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie Dni Otwartych. To dzięki Wam usłyszeliśmy tyle dobrych słów od naszych gości!

Fotoreportaż - zobacz.

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
27.05.2024
Wspieramy akcję charytatywną „Pola Nadziei”

Wspieramy akcję charytatywną „Pola Nadziei”

„Pola Nadziei” to inicjatywa, w ramach której od 1998 roku przeprowadzane są zbiórki pieniędzy na potrzeby polskich hospicjów. Celem akcji jest...

czytaj więcej
21.05.2024

XV Jubileuszowy Międzynarodowy Konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka

Uczennice i uczniowie naszej szkoły otrzymali cenne podziękowania od Organizatora Konkursu – Fundacji „PRO ARTE CHRISTIANA” – za udział w XV...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności