„DO NIEPODLEGŁEJ, DLA NIEPODLEGŁEJ” - około 900 osób obejrzało dwie niepodległościowe wystawy

„DO NIEPODLEGŁEJ, DLA NIEPODLEGŁEJ” - około 900 osób obejrzało dwie niepodległościowe wystawy

Zakończyła się ekspozycja (od 27 listopada do 6 grudnia 2018 r.) dwóch równoległych wystaw o tematyce niepodległościowej w Auli im. St. Pyjasa w naszym liceum. Były to: pierwsza - opracowana przez Instytut Pamięci Narodowej, zatytułowana "OJCOWIE NIEPODLEGŁOŚCI" oraz druga, lokalna (przygotowana według własnego pomysłu przez polonistkę A. Burą i historyczkę E. Górę) - poświęcona pamięci uczniów i nauczycieli naszej szkoły, którzy w niej kształtowali swe postawy i w latach 1914 - 1920 dzielnie dowiedli wielkiego patriotyzmu - nosząca tytuł "TU ZACZYNAŁY SIĘ ICH DROGI DO NIEPODLEGŁEJ".

Obejrzeli je wszyscy licealiści oraz goście spoza szkoły: 180 uczniów z gimnazjów i szkół podstawowych (2 klasy z Gimnazjum nr 1, 3 klasy z Gimnazjum nr 2 i 2 klasy ze Szkoły Podstawowej nr 1 - lekcje muzealne z wykorzystaniem źródeł prowadziły według autorskiego scenariusza organizatorki wystawy) a także mieszkańcy Żywiecczyzny, którzy 27.11.2018 r. uczestniczyli w promocji  książki M. Ciska, M. Miodońskiego i Wł. Motyki „Wiara i wierność. Wkład Żywiecczyzny w czyn niepodległościowy 1914-1918”.


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

08.08.2022
Żegnamy Panią Profesor Reginę Żywotko – emerytowaną nauczycielkę naszego liceum

Żegnamy Panią Profesor Reginę Żywotko – emerytowaną nauczycielkę naszego liceum

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 6 sierpnia 2022 roku w wieku 91 lat odeszła od nas Pani Regina Żywotko – nauczycielka języka rosyjskiego w...

czytaj więcej
05.08.2022
XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

Rok 2022 = 5 wycieczek = 310 osób24 LATA = 178 WYCIECZEK = 9259 UCZESTNIKÓW Zakończyła się tegoroczna XXIV Akcja „Wycieczka za złotówkę – LATO...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności