Drużyny z I LO w turniejowych zmaganiach turystyczno-krajoznawczych województwa śląskiego

Drużyny z I LO w turniejowych zmaganiach turystyczno-krajoznawczych województwa śląskiego

Drużyny reprezentujące w kategorii szkół ponadgimnazjalnych KTGiK „Kangchendzonga” PTTK przy I LO w Żywcu - Małgorzata Drobisz (kl. 3c), Kinga Pępek (kl. 3k), Karolina Kuś (kl. 3k) oraz Aleksandra Sufa (kl. 1b), Grzegorz Piekarski (kl. 1b), Amadeusz Kasprzyk (kl. 1c) zajęli 4 i 6 miejsce w województwie śląskim.Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy jest stałą, tradycyjną imprezą i stanowi formę współzawodnictwa o miano najlepszego młodzieżowego zespołu turystyczno-krajoznawczego. Głównym celem Turnieju jest poznawanie przez młodzież piękna ziemi ojczystej, Polski, jej przeszłości i teraźniejszości, popularyzacja turystyki i krajoznawstwa jako formy wypoczynku, wymiana doświadczeń oraz prezentacja dokonań Koła w dziedzinie turystyki i krajoznawstwa.Tegoroczne eliminacje wojewódzkie XLIII OMTTK – Rybnik’ 2015 zostały zorganizowane przez Oddział PTTK w Rybniku pod patronatem Śląskiego Kuratorium Oświaty w Katowicach; brały w nich udział drużyny reprezentujące szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Uczestniczące zespoły 3-osobowe sprawdzały swoją wiedzę i umiejętności w konkursach. Były to najpierw teoretyczne zadania testowe: krajoznawcze, turystyczne, topograficzne, związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym i z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Część praktyczna obejmowała turystyczny marsz na orientację, kolarski tor przeszkód, samarytankę, turystyczne ABC, rzut do celu, rozpoznawanie ziół i ich zastosowanie, rozpoznawanie tropów zwierząt, pokonywanie przeszkody terenowej (ścianka wspinaczkowa) oraz ocenę uprawnień i odznak turystycznych PTTK.

Gratulujemy reprezentantom naszego Liceum!

Fotoreportaż

Jacek Seweryn

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
12.07.2024
Żywieckie Suwakowanie

Żywieckie Suwakowanie" ruszyło!

Już po raz XVIII muzycy z kraju i zagranicy biorą udział w warsztatach, lekcjach, koncertach, które odbywają się w naszym liceum, Państwowej Szkole...

czytaj więcej
03.07.2024

Świadectwa dojrzałości 2024

Informujemy maturzystów, że świadectwa dojrzałości będą wydawane w sekretariacie szkoły od dnia 9 lipca 2024 roku od godziny 12:00 za...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności