Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

„Nie dla szkoły, lecz dla życia się uczymy” – słowa Seneki stały się mottem obchodzonej 13 października 2022 roku w naszej szkole uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Wzięli w niej udział: Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Szanowni Emerytowani Nauczyciele, Pracownicy Administracji i Obsługi. Dyrektor Jacek Biłko przywitał zaproszonych gości: prof. Bolesława Gintera, Wicestarostę Stanisława Kucharczyka, księdza prałata Władysława Nowobilskiego oraz księdza proboszcza Grzegorza Gruszeckiego. W czasie spotkania po raz drugi zostały wręczone Medale Pamiątkowe „Żywiecki Kopernik”. Otrzymali je: prof. Bolesław Ginter, Pani Małgorzata Sołtysek oraz Pan Zbigniew Talik. Uroczystość obchodzona była w ramach Jubileuszu 50-lecia budowy świątyni pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Ciścu, którą udało się wznieść zaledwie w ciągu jednej doby. To niezwykłe dla Żywiecczyzny wydarzenie miało ogromne znaczenie społeczne i było wyrazem odwagi i walki o wolność. Jest również ściśle związane z naszą szkołą. Zostało dokładnie opisane w książce „Cisiec – zarys historii” autorstwa pani Zofii Pajestki-Jurasz, nauczycielki fizyki naszego liceum. Wcześniej – w 2015 roku - uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Żywcu: Piotr Biegun, Paweł Cul, Robert Małolepszy, Szymon Maślanka, Tomasz Pindel, Łukasz Śleziak nakręcili na ten temat film, który zdobył II nagrodę w X edycji ogólnopolskiego konkursu „Historia Bliska” pt. „Życie religijne w czasach PRL — jednostka, wspólnota, instytucja”. Wspomnieniami związanymi z tym wydarzeniem podzielił się ze zgromadzonymi ks. prałat Władysław Nowobilski.

Uczniowie naszego liceum uświetnili całość programu śpiewem, tańcem, recytacją oraz utworami muzycznymi. Dla zgromadzonych w auli gości wystąpili: Aleksandra Krestian (1a), Mariia Kropachova (1a), Maria Suchoń (2a), Joanna Cwajna (2b), Dagmara Jagosz (2b), Maria Raczek (2b), Michał Szymoński (2b), Karolina Widuch (2b), Ewelina Wojtyła (2d), Amelia Goc (3a), Martyna Butor (3b), Zuzanna Hernas (3b), Mikołaj Malina (3b), Alicja Słowiak (3c), Natalia Cebrat (3f), Dominik Hubka (4a), Aleksandra Kozieł (4a), Zuzanna Luber (4c).

Najważniejszym punktem uroczystości były jednak życzenia skierowane przez uczniów liceum i Samorząd Szkolny do wszystkich zgromadzonych:

Drogi Nauczycielu,
Życzę Ci, abyś kochał swoją pracę i aby była ona Twą pasją.

Życzę Ci, byś każdego dnia zmieniał na lepsze życie Twych uczniów, byś czynił je niecodziennym, pokazując piękno nauki i świata, w którym żyjemy.

Byś prowokował myślenie, inspirował, dodawał skrzydeł, łamał stereotypy, wznosił uczniów ponad szczyty gór oraz ich własne ograniczenia.

Byś pokazywał, że nic nie jest niemożliwe. Że jak się bardzo chce, to można.
Dziękujemy za pomoc w odkrywaniu tego, w czym jesteśmy najlepsi i przekonywanie, że możemy zrobić więcej niż się spodziewamy. Za pokazanie nam, że się liczymy i jesteśmy ważni. Za przekazaną wiedzę, uśmiech i każde dobre słowo. W dniu Waszego święta życzymy dużo wytrwałości, sukcesów zawodowych, cierpliwości, zdrowia i spełnienia najskrytszych marzeń! Obiecujemy, że przekazana wiedza będzie przez nas należycie wykorzystana!”

Organizatorzy: klasa 2b, Renata Sowa oraz Faustyna Śleziak

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
21.05.2024

XV Jubileuszowy Międzynarodowy Konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka

Uczennice i uczniowie naszej szkoły otrzymali cenne podziękowania od Organizatora Konkursu – Fundacji „PRO ARTE CHRISTIANA” – za udział w XV...

czytaj więcej
20.05.2024
Wyniki Strażackiego Konkursu Plastycznego – etap powiatowy

Wyniki Strażackiego Konkursu Plastycznego – etap powiatowy

20.05.2024 r. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Żywcu odbyła się uroczystość rozdania nagród i wręczenia dyplomów zwycięzcom w powiatowych...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności