Dzień francuski

Dzień francuski

W czwartek 3 kwietnia 2014r. w naszej szkole po raz kolejny odbył się Dzień Francuski organizowany przez Panią Prof. Beatę Fałdrowicz oraz Panią Prof. Jadwigę Justkowską.  W tym dniu uczniowie uczący się języka francuskiego mieli możliwość pokazania swoich umiejętności w  wielu kategoriach.  Mieliśmy również przyjemność gościć uczniów Gimnazjum nr 2 im. Stanisława Staszica w Żywcu.

Całość rozpoczęła się od wspaniałego pokazu tanecznego, w którym wzięli udział Jacek Kamiński i Karolina Cieniawska.  Następnie odbywały się różne konkursy związane m.in. ze znajomością literatury francuskiej oraz filmów takich jak „Amelia" i „O północy w Paryżu". W przerwach między różnymi konkurencjami uczniowie śpiewali francuskie piosenki, które stwarzały wspaniały klimat. Jednym z ciekawszych wydarzeń był pokaz mody, podczas którego uczniowie byli ubrani w kostiumy charakterystyczne dla francuskich projektantów: Diora czy Chanel. W wydarzenia Dnia Francuskiego czynnie włączyli się gimnazjaliści – brali udział w konkursach i wygrywali nagrody, mieli swoje występy w części artystycznej: zaprezentował się zespół muzyczny złożony z gimnazjalistów i naszych uczniów.

Dodatkowym elementem Dnia Francuskiego było wystąpienie klasy 2h, która opowiedziała o swojej pasji i realizacji dziennikarskiego projektu „Referendum Młodych" w programie „Młodzież w działaniu".

Ostatnią konkurencją, z jaką przyszło zmierzyć się naszym uczniom, był konkurs kulinarny. Zadaniem było przygotowanie  tarty. Uczestnicy prezentowali swoje potrawy, które zostały ocenione przez jury, a następnie rozdane do skonsumowania publiczności. Na zakończenie ogłoszono wyniki wszystkich konkursów i odbyło się wręczenie nagród.

Bawiliśmy się świetnie. Dziękujemy.

Igor Lorek, kl.2h

Fotoreportaż

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

08.08.2022
Żegnamy Panią Profesor Reginę Żywotko – emerytowaną nauczycielkę naszego liceum

Żegnamy Panią Profesor Reginę Żywotko – emerytowaną nauczycielkę naszego liceum

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 6 sierpnia 2022 roku w wieku 91 lat odeszła od nas Pani Regina Żywotko – nauczycielka języka rosyjskiego w...

czytaj więcej
05.08.2022
XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

Rok 2022 = 5 wycieczek = 310 osób24 LATA = 178 WYCIECZEK = 9259 UCZESTNIKÓW Zakończyła się tegoroczna XXIV Akcja „Wycieczka za złotówkę – LATO...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności