Godne reprezentowanie naszego liceum w sercu Żywca

Godne reprezentowanie naszego liceum w sercu Żywca

18 czerwca 2018 roku w ramach obchodów Jubileuszu 750-lecia miasta Żywca uczniowie naszego liceum wzięli udział w Dniu Młodości, podczas którego na żywieckim rynku odbyły się występy artystyczne żywieckich szkół. Nasi licealiści zaprezentowali program słowno-muzyczny, ukazujący bogaty dorobek i tradycję szkoły, wpisującej się jednocześnie w wymogi współczesności. Odczytany list św. Jana Pawła II przesłany z okazji obchodów Jubileuszu 100-lecia istnienia naszego liceum zrobił wielkie wrażenie, zwłaszcza że został zilustrowany slajdami, które przedstawiały m.in. nasze związki z miastem i wybitnych absolwentów Kopernika. W uroczysty nastrój śpiewem wprowadzili nas Żaneta i Patryk Rus, tradycyjnego poloneza i taniec góralski wykonali: Kinga Okrzesik i Patryk Rus, Patrycja Książek i Kacper Maniciak, Julia Dendys i Michał Janczyk, Izabela Zając i Jakub Kliś. Widzowie obejrzeli również taniec nowoczesny zaprezentowany przez Jagodę Hendzel, Barbarę Gowin, Julię Zoń, Natalię Hatalę oraz Karolinę Bindę. Program zakończył występ absolwenta liceum Macieja Pępka, któremu akompaniował nasz uczeń Dawid Wierzbicki. Nad całością przedstawienia czuwali prowadzący: Weronika Machała, Michał Czarnynoga i Dawid Juraszek. O oprawę muzyczną zadbali Zuzanna Walatek i Łukasz Lizak, a obsługą prezentacji multimedialnej zajęła się Wiktoria Kantyka. Uczniowie z innych żywieckich szkół oraz mieszkańcy Żywca chętnie odwiedzali nasze stoisko, na którym mogli obejrzeć kroniki szkoły i księgi jubileuszowe, wziąć udział w konkursach oraz dzięki uczniom ze Szkolnego Koła Astronomicznego dokonać obserwacji nieba przez szkolny teleskop.

Organizatorzy: Halina Słowik-Tyc i Renata Sowa we współpracy z Danutą Brodziak, Markiem Gołkiem i Piotrem Rypieniem.

Fotoreportaż z uroczystości - zobacz.

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

08.08.2022
Żegnamy Panią Profesor Reginę Żywotko – emerytowaną nauczycielkę naszego liceum

Żegnamy Panią Profesor Reginę Żywotko – emerytowaną nauczycielkę naszego liceum

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 6 sierpnia 2022 roku w wieku 91 lat odeszła od nas Pani Regina Żywotko – nauczycielka języka rosyjskiego w...

czytaj więcej
05.08.2022
XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

Rok 2022 = 5 wycieczek = 310 osób24 LATA = 178 WYCIECZEK = 9259 UCZESTNIKÓW Zakończyła się tegoroczna XXIV Akcja „Wycieczka za złotówkę – LATO...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności