I miejsce dla Joanny Tomiczek w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Życie górali dawniej i dziś"

I miejsce dla Joanny Tomiczek w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Joanna Tomiczek z kl. 3cg otrzymała nagrodę w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Życie górali dawniej i dziś". Organizatorem Konkursu był Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej we współpracy z Miejskim Centrum Kultury w Żywcu oraz Regionalnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli “WOM” w Bielsku-Białej. Partnerami Konkursu byli Związek Podhalan – Oddział Górali Żywieckich w Milówce oraz Związek Podhalan – Oddział Górali Śląskich w Brennej. Honorowy patronat nad konkursem objął Pan Jakub Chełstowski Marszałek Województwa Śląskiego.

Konkurs związany był z ustanowieniem przez Sejmik Województwa Śląskiego roku 2021 Rokiem Górali w województwie śląskim. Celem konkursu było przybliżenie różnych aspektów dawnego jak i dzisiejszego życia górali beskidzkich oraz pokazanie ich dorobku kulturowego, gospodarczego czy społecznego.

Jury z satysfakcją stwierdza, że konkursu spotkał się z dużym zainteresowaniem twórców, którzy w różnych technikach plastycznych ukazali życie górali dawniej i dziś. W pracach widać troskę o zachowanie tradycji i etos pracy.

Praca wykonana została pod kierunkiem p. Doroty Babińskiej-Waluś

Gratulujemy młodej artystce!


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
26.02.2024

WYNIKI XII POWIATOWEGO KONKURSU LITERACKIEGO "SZUFLADA"

Jury w składzie: Pani Agnieszka Fluder, Pani Dominika Kamińska i Pani Lucyna Majdak wyłoniło zwycięzców XII edycji Powiatowego Konkursu...

czytaj więcej
21.02.2024
Sukces naszych uczennic w Podbeskidzkim Konkursie Historycznym „Solidarni”

Sukces naszych uczennic w Podbeskidzkim Konkursie Historycznym „Solidarni”

Katarzyna Śleziak oraz Natalia Stokłosa (uczennice z kl. 3a) zostały laureatkami finału PodbeskidzkiegoKonkursu Historycznego "Solidarni" zajmując...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności