I miejsce dla Joanny Tomiczek w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Życie górali dawniej i dziś"

I miejsce dla Joanny Tomiczek w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Joanna Tomiczek z kl. 3cg otrzymała nagrodę w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Życie górali dawniej i dziś". Organizatorem Konkursu był Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej we współpracy z Miejskim Centrum Kultury w Żywcu oraz Regionalnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli “WOM” w Bielsku-Białej. Partnerami Konkursu byli Związek Podhalan – Oddział Górali Żywieckich w Milówce oraz Związek Podhalan – Oddział Górali Śląskich w Brennej. Honorowy patronat nad konkursem objął Pan Jakub Chełstowski Marszałek Województwa Śląskiego.

Konkurs związany był z ustanowieniem przez Sejmik Województwa Śląskiego roku 2021 Rokiem Górali w województwie śląskim. Celem konkursu było przybliżenie różnych aspektów dawnego jak i dzisiejszego życia górali beskidzkich oraz pokazanie ich dorobku kulturowego, gospodarczego czy społecznego.

Jury z satysfakcją stwierdza, że konkursu spotkał się z dużym zainteresowaniem twórców, którzy w różnych technikach plastycznych ukazali życie górali dawniej i dziś. W pracach widać troskę o zachowanie tradycji i etos pracy.

Praca wykonana została pod kierunkiem p. Doroty Babińskiej-Waluś

Gratulujemy młodej artystce!


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

08.08.2022
Żegnamy Panią Profesor Reginę Żywotko – emerytowaną nauczycielkę naszego liceum

Żegnamy Panią Profesor Reginę Żywotko – emerytowaną nauczycielkę naszego liceum

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 6 sierpnia 2022 roku w wieku 91 lat odeszła od nas Pani Regina Żywotko – nauczycielka języka rosyjskiego w...

czytaj więcej
05.08.2022
XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

Rok 2022 = 5 wycieczek = 310 osób24 LATA = 178 WYCIECZEK = 9259 UCZESTNIKÓW Zakończyła się tegoroczna XXIV Akcja „Wycieczka za złotówkę – LATO...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności