Inauguracja Krakowskiego Salonu Poezji Anny Dymnej

Inauguracja Krakowskiego Salonu Poezji Anny Dymnej

20 listopada 2022 roku uczestnicy warsztatów poetyckich wraz z opiekunem Panią Lucyną Majdak wzięli udział w niecodziennym wydarzeniu, jakim była inauguracja Krakowskiego Salonu Poezji Anny Dymnej w Żywcu. Spotkanie z udziałem wybitnych polskich aktorów- Pani Anny Dymnej oraz Pana Jerzego Fedorowicza- miało miejsce w Żywieckiej Bibliotece Samorządowej. Dzięki staraniom dyrektor biblioteki, Pani Kornelii Gąsiorek, Pani Anna Dymna wyraziła zgodę na otwarcie salonu poezji w Żywcu. Stanowiło to zwieńczenie dążeń Pani dyrektor Kornelii Gąsiorek oraz Pani Lucyny Majdak, które pragnęły przywrócić poezji należną jej rangę, organizując już w zeszłym roku szkolnym Spotkania z poezją na SymPatio.
W czasie I Krakowskiego Salonu Poezji Anny Dymnej w Żywcu goście mogli usłyszeć wiersze ks. Jana Twardowskiego w mistrzowskim wykonaniu Pani Anny Dymnej oraz Pana Jerzego Fedorowicza. O oprawę muzyczną zadbali uczniowie z Samorządowej Szkoły Muzycznej w Żywcu.
Należy wspomnieć, że Krakowski Salon Poezji to inicjatywa Pani Anny Dymnej rozpoczęta w styczniu 2002 roku. W jego ramach znani aktorzy czytają wiersze poetów tych dobrze znanych, jak i tych niszowych. Słowom zawsze towarzyszy muzyka na żywo. Inicjatywa Pani Anny Dymnej wyszła poza Kraków i do tej pory powstało ponad 50 salonów w innych miastach, m. in. w Oświęcimiu, Bielsku-Białej, Szczecinie czy Sztokholmie.

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
04.12.2023
Sukcesy literackie naszych uczniów

Sukcesy literackie naszych uczniów

1 grudnia 2023 r. o godz. 17.00 w Żywieckiej Bibliotece Samorządowej odbyło się uroczyste podsumowanie II edycji Konkursu Literackiego "Nie...

czytaj więcej
04.12.2023
Wykłady na Wydziale Nauk Przyrodniczych UŚ w Sosnowcu

Wykłady na Wydziale Nauk Przyrodniczych UŚ w Sosnowcu

W dniu 30.11.2023 r., uczniowie I LO w Żywcu z klas 1d, 1e, 2c, 2d, 2e, 3d, 3e i 4d z rozszerzeniem geografii (klasy dwujęzyczne), pod...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności