Jakub Wisła laureatem Indywidualnej Nagrody Profesora Bolesława Gintera dla najlepszego absolwenta

Jakub Wisła laureatem Indywidualnej Nagrody Profesora Bolesława Gintera dla najlepszego absolwenta

Już po raz 34. Pan Profesor Bolesław Ginter (UJ), ufundował nagrodę dla najlepszego absolwenta. W tym roku otrzymał ją uczeń klasy 3b, Jakub Wisła.

Jakub Wisła zakończył naukę w liceum z najwyższymi wynikami: jego średnia ukończenia szkoły wyniosła 5,50, a średnia w kl. III – 5,56! Osiągnął bardzo liczne sukcesy przede wszystkim w dziedzinie matematyki. Jest laureatem konkursu "O Złoty Indeks Politechniki Śląskiej" w roku szkolnym 2018/2019 oraz 2019/2020. Zdobył również dyplom laureata konkursu "O złoty indeks Politechniki Krakowskiej" w roku szkolnym 2019/2020. Zakwalifikował się ponadto do etapu centralnego Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" w bieżącym roku, jednak ze względu na stan pandemii koronawirusa etap ten został odwołany, a jego uczestnicy stali się finalistami olimpiady, tym samym Jakub posiada taki tytuł. Jest także finalistą Śląskiego Konkursu Matematycznego (r. szk. 2018/2019) i wielu innych konkursów matematycznych i fizycznych. Brał udział w zawodach okręgowych Olimpiady Matematycznej.

Tegorocznemu laureatowi, Kubie, gratulujemy świetnych wyników i życzymy wspaniałego rozwoju pasji zgłębiania tajników nauk ścisłych, realizacji marzeń i planów życiowych!

Składamy serdeczne podziękowania Panu Profesorowi Bolesławowi Ginterowi, absolwentowi naszego liceum z roku 1955, Przyjacielowi Szkoły. Dziękujemy za udzielaną nam od lat w ten sposób lekcję o sensie wartości nauki i uczenia się, za szlachetne docenianie wysiłków młodych ludzi, za pokładane w nich nadzieje i za hojność.

W imieniu Szanownego Fundatora nagrodę oraz okolicznościowy dyplom w dzień zakończenia roku szkolnego tegorocznych maturzystów 24 kwietnia 2020 r., który z powodu epidemii odbywa się bez obecności uczniów, nauczycieli i bez tradycyjnej uroczystości, przekaże Aleksandra Bura, Prezes wspierającego działanie szkoły Stowarzyszenia Przyjaciół i Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Żywcu.


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
21.05.2024

XV Jubileuszowy Międzynarodowy Konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka

Uczennice i uczniowie naszej szkoły otrzymali cenne podziękowania od Organizatora Konkursu – Fundacji „PRO ARTE CHRISTIANA” – za udział w XV...

czytaj więcej
20.05.2024
Wyniki Strażackiego Konkursu Plastycznego – etap powiatowy

Wyniki Strażackiego Konkursu Plastycznego – etap powiatowy

20.05.2024 r. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Żywcu odbyła się uroczystość rozdania nagród i wręczenia dyplomów zwycięzcom w powiatowych...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności