Kilka słów od pedagoga ...

Kilka słów od pedagoga ...

Czas, w którym przyszło nam pracować, to konieczność samodzielnej nauki w domu. Praca z uczniami w okresie pandemii wymaga od nauczycieli szczególnego zaangażowania i wyjścia naprzeciw ich oczekiwaniom. Jako pedagog szkolny jestem w kontakcie z uczniami i ich rodzicami, a także z uczącymi ich nauczycielami. Na bieżąco rozwiązujemy trudne sytuacje, a także dzielimy się sukcesami. Swoje obowiązki realizuję poprzez systematyczną korespondencję (e-dziennik, rozmowy telefoniczne, wiadomości sms itp.), skierowaną do uczniów i rodziców, zawierającą zestaw wskazówek na czas pandemii, np. bezpieczeństwo w Internecie, higiena pracy przy komputerze, organizacja pracy w domu.

Od rozpoczęcia nauki zdalnej jestem do dyspozycji uczniów i ich rodziców, zapewniając wsparcie pedagogiczne. Systematycznie współpracuję z wychowawcami i nauczycielami w kwestiach wychowawczych, wspieram w rozwiązywaniu bieżących problemów. Na bieżąco monitoruję realizację obowiązku nauki.

Zachęcam do rozsądnego wykorzystania czasu w domu. Kwarantannę można wykorzystać na różne sposoby. Drodzy Uczniowie! macie czas na naukę i jest to dobry moment na rozwijanie swoich pasji.

Polecam też aktywność fizyczną. Telefony i komputery, wykorzystajcie do podtrzymywania znajomości. Postarajcie się zadbać o swoje potrzeby społeczne, dzięki czemu na pewno poczujecie się lepiej.

Przypominam, że jeśli ktoś z Was chciałby otrzymać ode mnie wsparcie lub po prostu porozmawiać, to proszę, piszcie do mnie przez e-dziennik.

Pozdrawiam serdecznie, trzymajcie się zdrowo!

Pedagog szkolny

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
12.07.2024
Żywieckie Suwakowanie

Żywieckie Suwakowanie" ruszyło!

Już po raz XVIII muzycy z kraju i zagranicy biorą udział w warsztatach, lekcjach, koncertach, które odbywają się w naszym liceum, Państwowej Szkole...

czytaj więcej
03.07.2024

Świadectwa dojrzałości 2024

Informujemy maturzystów, że świadectwa dojrzałości będą wydawane w sekretariacie szkoły od dnia 9 lipca 2024 roku od godziny 12:00 za...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności