Kilka słów od pedagoga ...

Kilka słów od pedagoga ...

Czas, w którym przyszło nam pracować, to konieczność samodzielnej nauki w domu. Praca z uczniami w okresie pandemii wymaga od nauczycieli szczególnego zaangażowania i wyjścia naprzeciw ich oczekiwaniom. Jako pedagog szkolny jestem w kontakcie z uczniami i ich rodzicami, a także z uczącymi ich nauczycielami. Na bieżąco rozwiązujemy trudne sytuacje, a także dzielimy się sukcesami. Swoje obowiązki realizuję poprzez systematyczną korespondencję (e-dziennik, rozmowy telefoniczne, wiadomości sms itp.), skierowaną do uczniów i rodziców, zawierającą zestaw wskazówek na czas pandemii, np. bezpieczeństwo w Internecie, higiena pracy przy komputerze, organizacja pracy w domu.

Od rozpoczęcia nauki zdalnej jestem do dyspozycji uczniów i ich rodziców, zapewniając wsparcie pedagogiczne. Systematycznie współpracuję z wychowawcami i nauczycielami w kwestiach wychowawczych, wspieram w rozwiązywaniu bieżących problemów. Na bieżąco monitoruję realizację obowiązku nauki.

Zachęcam do rozsądnego wykorzystania czasu w domu. Kwarantannę można wykorzystać na różne sposoby. Drodzy Uczniowie! macie czas na naukę i jest to dobry moment na rozwijanie swoich pasji.

Polecam też aktywność fizyczną. Telefony i komputery, wykorzystajcie do podtrzymywania znajomości. Postarajcie się zadbać o swoje potrzeby społeczne, dzięki czemu na pewno poczujecie się lepiej.

Przypominam, że jeśli ktoś z Was chciałby otrzymać ode mnie wsparcie lub po prostu porozmawiać, to proszę, piszcie do mnie przez e-dziennik.

Pozdrawiam serdecznie, trzymajcie się zdrowo!

Pedagog szkolny

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

05.08.2022
XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

Rok 2022 = 5 wycieczek = 310 osób24 LATA = 178 WYCIECZEK = 9259 UCZESTNIKÓW Zakończyła się tegoroczna XXIV Akcja „Wycieczka za złotówkę – LATO...

czytaj więcej
27.07.2022
XVI edycja Festiwalu Żywieckie Suwakowanie

XVI edycja Festiwalu Żywieckie Suwakowanie

Orkiestra Festiwalu Żywieckie Suwakowanie po raz szesnasty "gra" w naszym liceum. Uczestnicy pod kierunkiem najlepszych muzyków z kraju i...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności