Klasa 1d na „Szlaku Piastowskim”

Klasa 1d na „Szlaku Piastowskim”

W dniach od 1-3 czerwca jako uczniowie klasy 1d, uczestniczyliśmy w trzydniowej wycieczce zatytułowanej „Szlak Piastowski”. Pierwszego dnia odwiedziliśmy Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, gdzie dowiedzieliśmy się wielu nowych informacji na temat najstarszej pozostałej osady w Polsce. Następnie udaliśmy się do Ostrowa Lednickiego, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Pierwszych Polskich Piastów. Muzeum umieszczone jest na wyspie na terenie parku krajobrazowego. Jest to miejsce, w którym pierwsi władcy z dynastii Piastów wznieśli swoją siedzibę. Przywitała nas słoneczna pogoda, której jednak uczestniczyły przelotne opady.

Drugiego dnia wybraliśmy się do Poznania. Zwiedziliśmy Bramę Poznańską - nowoczesną ekspozycję poznańskiej wyspy katedralnej. Następnie przeszliśmy na Ostrów Tumski - miejsce w którym są zapisane najstarsze karty historii Państwa Polskiego oraz znajdują się podziemia Bazyliki św. Pawła i św. Piotra. Na końcu zwiedzania drugiego dnia zobaczyliśmy min. Stary Rynek i Ratusz, Zamek Królewski, Zamek Cesarski, Hotel Bazar i Plac Wolności oraz Pomnik Enigmy. Po chwili odpoczynku na Placu Mickiewicza nieopodal Pomnika Ofiar Czewrca 1956 r., ruszyliśmy w stronę Starego Browaru. Zaraz po przyjeździe w miejsce noclegu, krótkim odpoczynku i zjedzeniu obiadokolacji, całą klasą postanowiliśmy spotkać się wieczorem i spędzić razem czas.

Trzeciego dnia pomimo wczesnej pobudki, cała grupa pełna energii wyruszyła autokarem w kierunku Gniezna - pierwszej piastowskiej stolicy Polski. Najpierw zwiedziliśmy katedrę Gnieźnieńską; jej podziemia oraz wieżę, zobaczyliśmy również miejsce koronacji królów oraz Drzwi Gnieźnieńskie. Następnym punktem wycieczki była Kolegiata - zespół średniowiecznych budynków wraz z kościołem oraz Rynek z pięknymi XIX wiecznymi kamienicami. Po krótkim odpoczynku, spędzonym na Rynku w Gnieźnie udaliśmy się w podróż powrotną do Żywca.

Pierwsza, ale na pewno nie ostatnia wycieczka klasowa była bardzo udana. Przez większość czasu towarzyszyła nam piękna pogoda i niesamowita atmosfera. Z wycieczki wynieśliśmy ogrom wiedzy, którą przyswajaliśmy podczas zwiedzania niepowtarzalnych miejsc na mapie Polski.

Klasa 1d


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

07.07.2022
XVII WYPRAWA MARZEŃ GEOGRAFÓW - „Szlakami Parków Narodowych – POLSKA’2022”  (obóz naukowy)

XVII WYPRAWA MARZEŃ GEOGRAFÓW - „Szlakami Parków Narodowych – POLSKA’2022” (obóz naukowy)

W dniach 13 - 14 czerwca 2022 roku uczniowie klas 1e i 2d mieli przyjemność uczestniczyć w XVII Wyprawie Marzeń Geografów „Szlakami Parków...

czytaj więcej
04.07.2022

Świadectwa dojrzałości 2022

Informujemy maturzystów, że świadectwa dojrzałości będą wydawane w sekretariacie szkoły od dnia 5 lipca 2022 roku od godziny 12:00 za...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności