Klasa 2f w sądzie

W piątek 27 marca 2015 r. miało miejsce spotkanie uczniów naszej szkoły z klasy 2f (humanistyczno-prawnej) z Prezesem Sądu Rejonowego w Żywcu - SSR Marcinem Lorancem. Na sali rozpraw omówił on przebieg rozprawy i zobowiązania każdego z jej uczestników, a także przedstawił, jak wygląda praca sędziego i z jakimi trudnościami musi się zmagać podczas prowadzenia procesów sądowych. Zainteresowani uczniowie zadawali pytania dotyczące przepisów kodeksu karnego, najczęściej popełnianych przestępstw wśród młodzieży czy uprawnień sędziowskich. Na koniec klasa podziękowała za ciekawe spotkanie.

Piotr Rypień (organizator spotkania)

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
12.07.2024
Żywieckie Suwakowanie

Żywieckie Suwakowanie" ruszyło!

Już po raz XVIII muzycy z kraju i zagranicy biorą udział w warsztatach, lekcjach, koncertach, które odbywają się w naszym liceum, Państwowej Szkole...

czytaj więcej
03.07.2024

Świadectwa dojrzałości 2024

Informujemy maturzystów, że świadectwa dojrzałości będą wydawane w sekretariacie szkoły od dnia 9 lipca 2024 roku od godziny 12:00 za...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności