Konkursy z języka francuskiego na Uniwersytecie Śląskim

Konkursy z języka francuskiego na Uniwersytecie Śląskim

Już po raz trzeci grupa 33 uczniów z kilku klas (1b, c, d, g, h, j, k, 2a, c, f, j, 3k) naszego liceum pod opieką pani Jadwigi Justkowskiej i pana Remigiusza Burego wzięła udział w Festiwalu Nauki w Instytucie Romanistyki i Translatoryki Uniwersytetu Śląskiego. Okazało się, że jedną z prowadzących spotkanie była zeszłoroczna absolwentka naszej szkoły Iwona Sapeta, obecnie studentka romanistyki na tym uniwersytecie.Na Festiwalu uczniowie obejrzeli ciekawe prezentacje w języku polskim i francuskim oraz uczestniczyli w dwóch konkursach. Jeden z nich dotyczył wiedzy o literaturze francuskiej, a drugi wiedzy na temat krajów frankofońskich. Cieszy fakt, że tak duża grupa uczniów zainteresowała się cywilizacją oraz literaturą francuską i poświęciła swój czas na przygotowanie do tych konkursów, czytając różne utwory („Oskar i pani Róża”, „Mały Książę”, „Dżuma”, „Obcy”, „Małe zbrodnie małżeńskie”, „Z pokorą i uniżeniem”, „Kubuś Fatalista i jego pan”, ”Niebezpieczne związki”, „Świętoszek”).  Uczniowie jednocześnie pogłębili swoją wiedzę na temat autorów tych dzieł.Czekając na wyniki, dziękuję wszystkim za udział i zaangażowanie.

Opiekun: Jadwiga Justkowska

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
27.05.2024
Wspieramy akcję charytatywną „Pola Nadziei”

Wspieramy akcję charytatywną „Pola Nadziei”

„Pola Nadziei” to inicjatywa, w ramach której od 1998 roku przeprowadzane są zbiórki pieniędzy na potrzeby polskich hospicjów. Celem akcji jest...

czytaj więcej
21.05.2024

XV Jubileuszowy Międzynarodowy Konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka

Uczennice i uczniowie naszej szkoły otrzymali cenne podziękowania od Organizatora Konkursu – Fundacji „PRO ARTE CHRISTIANA” – za udział w XV...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności