today or shop the replica collection watch replicas for sale online.

Liczba Pi - bohater dnia w I LO im. M. Kopernika 14.03.2017 roku

Liczba Pi  - bohater dnia w I LO im. M. Kopernika 14.03.2017 roku

14 marca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. W naszej szkole – jak corocznie od piętnastu lat -  również miały miejsce obchody tego święta. W tym roku tematem była podróż w czasie. Poszczególne klasy ,,przybyły” do nas z różnych epok: ze starożytności, renesansu, z okresu od XVIII wieku do wybuchu II wojny światowej a także z czasów powojennych. Powszechny zachwyt wzbudziły stroje, jakie przygotowaliście na tę okoliczność. Najważniejsze jednak było to, że uczniowie klas uniwersyteckich stanęli do zmagań w konkurencjach matematycznych i związanych z matematyką. Wiedzę i umiejętności oceniało jury w składzie: p. Agnieszka Król, p. Beata Fałdrowicz oraz p. dr hab. Tomasz Szostok – wykładowca Instytutu Matematyki UŚ, prowadzący comiesięczne wykłady dla klas uniwersyteckich.Zadaniami uczestników były najpierw bieg logiczny, potem recytacja rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi: rekord szkoły wynoszacy 888 (!) wprawdzie nie został pobity, ale w tej konkurencji wspaniale zwyciężył Hubert Pieczarka z kl. 3b z wynikiem 500 miejsc po przecinku, drugi był Paweł Bury z kl. 1b – 184 miejsca, trzeci Miłosz Włoch z 3a – 164 miejsca. Następnie przedstawiciele klas wygłosili wykłady  z wybranej dziedziny matematyki.  Uczestnicy wysłuchali omawianych zagadnień ilustrowanych prezentacjami multimedialnymi takimi jak: problemy milenijne (2b), nowoczesne aspekty twierdzenia Pitagorasa (1b), matematyka w muzyce (2a), liczba i funkcja Eulera (3a),  wprowadzenie do teorii węzłów (3b). Emocje wzbudził konkurs matematyczny „1 z 8” i jego zwycięzca, Grzegorz Piekarski z 3b. Wielkiej ilości humoru dostarczyły odgrywane scenki związane z danym okresem w historii matematyki. Dodatkowo oceniane były stroje oraz przygotowane specjalne na to wydarzenie hymny klas, biorących udział w rywalizacji. Wszystkiemu towarzyszył robot R2D2 – „jeden z niezwykłych uczniów” kl. 2b, związany z tym zespołem od zeszłorocznego święta liczby Pi, główny bohater dowcipnego filmu gospodarzy (wkrótce na naszej www.). Po zaciętej rywalizacji oraz wnikliwych ocenach jury przyznało laur zwycięstwa tegorocznym maturzystom – klasie 3b. Tuż za nimi kolejno uplasowały się klasy 1b, 2a oraz 3a. Zwycięzcy otrzymali puchar a także słodki upominek. Tradycyjnie podczas obchodów Święta Liczby Pi wybraliśmy także Matematyka Roku - został nim Patryk Siwek, uczeń kl. 3b. Całość obchodów święta swietnie przygotowała klasa 2b pod opieką p. Beaty Fałdrowicz, przy pomocy p. Agnieszki Król.

Wszystkim klasom biorącym udział dziękujemy za zaangażowanie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Fotoreportaż - zobacz

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
30.05.2023
VII Obóz Naukowy Biologiczno-Chemiczny

VII Obóz Naukowy Biologiczno-Chemiczny

Serdeczne pozdrowienia z pięknego Półwyspu Helskiego przesyłają uczestnicy i opiekunowie VII Obozu Naukowego Biologiczno- Chemicznego.

czytaj więcej
25.05.2023
Kolejne odkrycie sportowe w Koperniku

Kolejne odkrycie sportowe w Koperniku

Jakub Pach to kolejny wybitny sportowiec z naszej szkoły. Jego pasją jest sztuka walki o nazwie JU JITSU. Pragniemy przedstawić liczne...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności