Literacki sukces Julii Maciaszek

Literacki sukces Julii Maciaszek

Ogromnie miło nam poinformować o literackim sukcesie Julii Maciaszek z kl. 1c (opiekun: Lucyna Majdak), która za pracę “Potęga miłości” otrzymała wyróżnienie w X Ogólnopolskim Konkursie Prozatorskim dla Młodzieży im. Fiodora Dostojewskiego. Jury określiło tę pracę mianem przemyślanego i dojrzałego tekstu budzącego zainteresowanie. Tematem przewodnim było hasło “W poszukiwaniu Boga w człowieku”. Konkurs organizuje Wydawnictwo św. Macieja Apostoła w Lublińcu. Pokłosiem konkursu jest wydanie książki z publikacjami prac laureatów. Egzemplarze książek zostały wysłane do 16, czyli wszystkich tzw. obowiązkowych bibliotek w Polsce, m. in. do Biblioteki Narodowej, Biblioteki Jagiellońskiej, Biblioteki KUL, Biblioteki Pomorskiej, Biblioteki Podlaskiej, Biblioteki Śląskiej, a także niektórych bibliotek nieobowiązkowych, m. in. Biblioteki Jasnogórskiej, Biblioteki Ossolineum czy Biblioteki Raczyńskich.

Serdecznie gratulujemy Julii i życzymy kolejnych sukcesów literackich!

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
04.12.2023
Sukcesy literackie naszych uczniów

Sukcesy literackie naszych uczniów

1 grudnia 2023 r. o godz. 17.00 w Żywieckiej Bibliotece Samorządowej odbyło się uroczyste podsumowanie II edycji Konkursu Literackiego "Nie...

czytaj więcej
04.12.2023
Wykłady na Wydziale Nauk Przyrodniczych UŚ w Sosnowcu

Wykłady na Wydziale Nauk Przyrodniczych UŚ w Sosnowcu

W dniu 30.11.2023 r., uczniowie I LO w Żywcu z klas 1d, 1e, 2c, 2d, 2e, 3d, 3e i 4d z rozszerzeniem geografii (klasy dwujęzyczne), pod...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności