Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Z inicjatywy Konferencji Generalnej UNESCO, w tym roku już po raz 24 obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W związku z tym faktem odpowiedzieliśmy na zaproszenie ATH z Bielska-Białej i pod opieką nauczycieli: Pani Dominiki Kamińskiej, Pani Lucyny Majdak oraz ks. Bartosza Łacka udaliśmy się na obchody tego wydarzenia w piątek 24 lutego 2023 r. w obsadzie uczniów z klas uniwersyteckich humanistycznych: 2a i 4a.

Miło przyjął nas Pan prof. Michał Kopczyk – Kierownik Katedry Polonistyki na Wydziale Humanistyczno-Społecznym i oprowadził po pomieszczeniach uczelni. Następnie uczestniczyliśmy w pasjonującym wykładzie Pani dr hab. Jolanty Szarlej, prof. ATH, pt. Człowiek? Język? Świat? Co bada współczesne językoznawstwo? Drugą część naszego pobytu na uczelni wypełniły warsztaty prowadzone przez wykładowców i studentów. Mieliśmy możliwość m.in.: tworzenia wierszy dadaistycznych, uczestniczenia w konkursie wiedzy o języku polskim, przypomnienia zasad poprawnej odmiany nazwisk, a także dowiedzieliśmy się, jaką funkcję w edukacji polonistycznej spełniają memy.

Ubogaceni spotkaniami z ciekawymi ludźmi, zaopatrzeni w nową porcję wiedzy, wróciliśmy do naszych domów z nadzieją, że jeszcze kiedyś tam wrócimy, a być może niektórzy z nas na dłużej.


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
12.07.2024
Żywieckie Suwakowanie

Żywieckie Suwakowanie" ruszyło!

Już po raz XVIII muzycy z kraju i zagranicy biorą udział w warsztatach, lekcjach, koncertach, które odbywają się w naszym liceum, Państwowej Szkole...

czytaj więcej
03.07.2024

Świadectwa dojrzałości 2024

Informujemy maturzystów, że świadectwa dojrzałości będą wydawane w sekretariacie szkoły od dnia 9 lipca 2024 roku od godziny 12:00 za...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności