Mija piąty rok współpracy naszego liceum z Wydziałem Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krak

Mija piąty rok współpracy naszego liceum z Wydziałem Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krak

Pan Profesor Stanisław Gawliński wygłosił w naszym Liceum 16.06.2016 r. piąty (ostatni w tym roku szkolnym) wykład. Tegoroczne spotkania poświęcone były Witoldowi Gombrowiczowi oraz poezji polskiej po 1989 roku. Brali w nich udział uczniowie klas humanistycznych.Bohaterem ostatniej prelekcji był poeta reprezentujący pokolenie „brulionu" – Marcin Świetlicki. Pan Profesor prowadził zgromadzonych w szkolnej auli słuchaczy przez skomplikowane zagadnienia dotyczące wyborów egzystencjalnych i literackich kontestującego „barbarzyńcy". Dla humanistów naszej szkoły to była kolejna, niezwykła podróż ze wspaniałym przewodnikiem intelektualnym, pełnym pasji naukowcem, który w barwnym i jasnym wywodzie ukazuje złożoną problematykę. Pasja Pana Profesora jest zauważalna i bardzo inspirująca – twierdzą uczniowie. Podoba im się także sposób tłumaczenia zawiłości umysłów artystów - łączenie interpretacji z anegdotą.

Serdecznie dziękujemy Panie Profesorze! Cieszymy się, że spotkamy się w nowym roku szkolnym.

Organizacją spotkań zajmowały się polonistki, Halina Słowik-Tyc i Danuta Jarosińska-Tracz.

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

16.06.2021
Kolejne sukcesy sportowe Nikoli Waliczek

Kolejne sukcesy sportowe Nikoli Waliczek

Nikola Waliczek (kl.2f), trenująca shaolin kung fu w klubie Shaolin Kung Fu Beskidy pod opieką trenera Sifu Stanisława Szczotki, w ubiegły weekend...

czytaj więcej
16.06.2021

Sukces Kamili Babickiej w ogólnopolskim konkursie

Uczennica klasy 2 cg Kamila Babicka, zajęła III miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie Aforystycznym dla dzieci i młodzieży, organizowanym przez...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności