„Młodości! Ty nad poziomy wylatuj…” – ślubowanie uczniów klas pierwszych

„Młodości! Ty nad poziomy wylatuj…” – ślubowanie uczniów klas pierwszych

11 września 2019 r. w auli naszej szkoły odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Swoją przysięgę pierwszoklasiści złożyli w obecności Pana Dyrektora Jacka Biłki, Wychowawców, zaproszonych gości oraz starszych koleżanek i kolegów. Wśród zaproszonych osób znaleźli się: Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania Starostwa Powiatowego w Żywcu – Andrzej Widzyk, Dyrektor Instytutu Historii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – prof. dr hab. Jerzy Sperka, dr Marcela Gruszczyk oraz dr hab. Jakub Morawiec. Pani dr Marcela Gruszczyk wygłosiła do zgromadzonej młodzieży wykład pt. „Zmierzch starego świata”, natomiast wykład pana dr. hab. Jakuba Morawca zatytułowany był: „Wikiński pochówek łodziowy z Oseberg w Norwegii”.

Ślubowanie poprzedziło przekazanie Sztandaru Szkoły uczniom z klasy 2b. Uroczystość przebiegała w miłej i pełnej wspomnień atmosferze. W krótkim programie artystycznym uczniowie klasy 2c przypomnieli początki historii naszego liceum, które w tym roku obchodzi 115-lecie swojego istnienia. Wszyscy występujący oraz gościnnie uczestniczący w programie artyści muzycy i soliści w pięknej oprawie artystycznej przekazali pierwszoklasistom drobne upominki i serdeczne życzenia: Życzymy Wam, aby słowa przysięgi, którą składaliście podczas ślubowania, stały się Waszym mottem i były obecne zarówno w Waszych słowach, jak i czynach. Życzymy Wam szybkiej i pomyślnej integracji z nowym szkolnym otoczeniem oraz wielu wspaniałych relacji i przyjaźni.

Organizatorzy: Klasa 2c wraz z wychowawczynią panią Ewą Pódą-Michalską oraz panią Renatą Sową


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

05.08.2022
XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

Rok 2022 = 5 wycieczek = 310 osób24 LATA = 178 WYCIECZEK = 9259 UCZESTNIKÓW Zakończyła się tegoroczna XXIV Akcja „Wycieczka za złotówkę – LATO...

czytaj więcej
27.07.2022
XVI edycja Festiwalu Żywieckie Suwakowanie

XVI edycja Festiwalu Żywieckie Suwakowanie

Orkiestra Festiwalu Żywieckie Suwakowanie po raz szesnasty "gra" w naszym liceum. Uczestnicy pod kierunkiem najlepszych muzyków z kraju i...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności