Nagroda dla Najlepszego Humanisty

Nagroda dla Najlepszego Humanisty

„Z Kopernikiem w XXI wiek” - Stowarzyszenie dla rozwoju i promocji I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Żywcu od 2019 roku funduje nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł dla najlepszego absolwenta, który osiągnął znaczące sukcesy z zakresu nauk humanistycznych. Patronat nad nagrodą objął Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie w ramach podjętej współpracy z naszym liceum. Inicjatywa ta ma na celu promowanie nauk humanistycznych.

W tym roku Zarząd Stowarzyszenia postanowił ufundować dwie nagrody dla Agnieszki Kasprzyk (kl. 3b) i Łukasza Lorka (kl. 3g). Wyróżnieni uczniowie osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Reprezentowali szkołę w wielu konkursach humanistycznych na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim, zdobywając wysokie miejsca. O wszechstronności ich talentu humanistycznego stanowi fakt, iż sukcesy osiągali zarówno w zmaganiach poetyckich, jak i prozatorskich.

Serce
Znalazłam rozwiązanie
co zrobić z moim sercem,
by nie uważać na nie
każdego dnia,
by nie poddawać go
każdej rozterce.
By go nie dotykały bezlitosne ręce,
chcące sprawdzić w jakim jest stanie,
czy zmieści się ono w pięści...
Znalazłam rozwiązanie!
Mianowicie: rozedrę je na części.
/Agnieszka Kasprzyk/
***
Mijamy się codziennie
Na jednej z wąskich ulic
A tak dalecy od siebie
Ty jak zawsze spóźniona
I stukot twych obcasów
Zagłusza na szczęście
Zbyt głośne
Przyspieszone bicie mego serca
/Łukasz Lorek/

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia,

Dominika Kamińska


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
21.05.2024

XV Jubileuszowy Międzynarodowy Konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka

Uczennice i uczniowie naszej szkoły otrzymali cenne podziękowania od Organizatora Konkursu – Fundacji „PRO ARTE CHRISTIANA” – za udział w XV...

czytaj więcej
20.05.2024
Wyniki Strażackiego Konkursu Plastycznego – etap powiatowy

Wyniki Strażackiego Konkursu Plastycznego – etap powiatowy

20.05.2024 r. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Żywcu odbyła się uroczystość rozdania nagród i wręczenia dyplomów zwycięzcom w powiatowych...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności