today or shop the replica collection watch replicas for sale online.

Obóz Naukowy Humanistów - Soblówka

Obóz Naukowy Humanistów - Soblówka

18 maja wybraliśmy się na obóz humanistyczny do malowniczo położonej Soblówki. Ośrodek, w którym mieliśmy spędzić 2 doby, otoczony był pięknymi lasami i znajdował się w bardzo zacisznym miejscu.

Pierwszego dnia po zapoznaniu z terenem, udaliśmy się na smakowity obiad, który dodał nam sił do aktywnego udziału w pasjonującym wykładzie na temat żywieckiego kronikarza z XVI wieku - Andrzeja Komonieckiego. Historię tej niesamowitej postaci przybliżyła nam kustosz Muzeum Miejskiego w Żywcu - Pani Dorota Firlej.

Po krótkiej przerwie mieliśmy okazję zapoznać się z dziejami rodu Habsburgów. Prezentację na ten temat przygotowała dla nas Pani dr Katarzyna Śleziak. Do kolacji mogliśmy się integrować, spędzając czas na świeżym powietrzu.

Następny dzień rozpoczęliśmy zajęciami z filozofii ze znaną nam i lubianą Panią dr Ewą Piechą-Kasprzyk, która pokazała nam różne możliwości postrzegania szczęścia.

Po obiedzie zaangażowaliśmy się w warsztaty dziennikarsko - projektowe z Panią Magdaleną Waligórą, podczas których tworzyliśmy własne audycje radiowe. Dwie z sześciu grup będą miały okazję zaprezentować się w Radio Widok.

Wieczorem razem z naszymi opiekunami rozpaliliśmy ognisko, przy którym doskonale się bawiliśmy, tańcząc i śpiewając.

Ostatniego dnia obozu wyruszyliśmy na ekscytującą wyprawę na Rycerzową, pod okiem sympatycznego przewodnika, Pana Marka Żura. W trakcie wędrówki usłyszeliśmy mnóstwo ciekawostek na temat pobliskich hal, granic i szczytów. Zmęczeni, ale usatysfakcjonowani wróciliśmy do domów.

Uważamy, że ten wyjazd był niezapomnianą przygodą, którą dzieliliśmy z nauczycielami naszej szkoły. Jesteśmy wdzięczni za przekazanie nam wiedzy w niezwykle przyjemny sposób, umożliwienie relaksu i zabawy, a przede wszystkim integracji zespołu klasowego. Pogoda dopisała, humory również, a obóz był niepowtarzalnym przeżyciem.

Klasa 2f z opiekunami: Panią Agnieszką Fluder, Panem Adrianem Midorem i Panem Piotrem Rypieniem.


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
30.05.2023
VII Obóz Naukowy Biologiczno-Chemiczny

VII Obóz Naukowy Biologiczno-Chemiczny

Serdeczne pozdrowienia z pięknego Półwyspu Helskiego przesyłają uczestnicy i opiekunowie VII Obozu Naukowego Biologiczno- Chemicznego.

czytaj więcej
25.05.2023
Kolejne odkrycie sportowe w Koperniku

Kolejne odkrycie sportowe w Koperniku

Jakub Pach to kolejny wybitny sportowiec z naszej szkoły. Jego pasją jest sztuka walki o nazwie JU JITSU. Pragniemy przedstawić liczne...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności