Obserwacja zaćmienia Słońca, 20 marca 2015 r.

Obserwacja zaćmienia Słońca, 20 marca 2015 r.

W piątek, 20.03.2015 r. Szkolne Koło Astronomiczne "Copernicus" zorganizowało na terenie boiska pokaz częściowego zaćmienia Słońca. W godzinach przedpołudniowych uczniowie z naszego Liceum mieli okazję zobaczyć to niezwykłe zjawisko za pośrednictwem dwóch teleskopów metodą projekcji na ekran, oraz z wykorzystaniem ciemnych filtrów. Ok. godziny 10:45 Słońce zostało przysłonięte w 70% swojej średnicy. Odczuwalny był także chwilowy spadek temperatury. Następne zaćmienie Słońca widoczne z Polski (także częściowe) dopiero za 6 lat. O zjawiskach astronomicznych opowiadał uczniom pan Michał Kusiak. Zobacz fotoreportaż.

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
12.07.2024
Żywieckie Suwakowanie

Żywieckie Suwakowanie" ruszyło!

Już po raz XVIII muzycy z kraju i zagranicy biorą udział w warsztatach, lekcjach, koncertach, które odbywają się w naszym liceum, Państwowej Szkole...

czytaj więcej
03.07.2024

Świadectwa dojrzałości 2024

Informujemy maturzystów, że świadectwa dojrzałości będą wydawane w sekretariacie szkoły od dnia 9 lipca 2024 roku od godziny 12:00 za...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności