Pobudzone zmysły kl. 2a poprzez wykład w Muzeum Miejskim

Pobudzone zmysły kl. 2a poprzez wykład w Muzeum Miejskim

We wtorek 21 września, klasa 2a wraz z wychowawczynią p. Ewą Górą, w ramach festiwalu "Żywiec - miasto zmySŁÓW" miała przyjemność brać udział w wykładzie Pani Doroty Firlej.

Dotyczył on życiorysu jednego z najwybitniejszych Żywczan - Jędrzeja (Andrzeja) Komonieckiego, autora m.in. "Dziejopisu Żywieckiego", czyli kroniki opisującej dzieje Żywca. Pani kustosz nie tylko znakomicie przedstawiła życie XVIII-wiecznego wójta i burmistrza lecz także podzieliła się wrażeniami ze współpracy z grafologiem badającym charakter jego pisma.

Podczas wykładu padło wiele ciekawych informacji o życiu, rodzinie i twórczości tego sławnego kronikarza. Młodzież mogła również zobaczyć oryginały jego dzieł oraz poznać potomków Andrzeja Komonieckiego obecnych na spotkaniu.

Wydarzenie było wspaniałą ucztą dla zmysłów humanisty!


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
12.07.2024
Żywieckie Suwakowanie

Żywieckie Suwakowanie" ruszyło!

Już po raz XVIII muzycy z kraju i zagranicy biorą udział w warsztatach, lekcjach, koncertach, które odbywają się w naszym liceum, Państwowej Szkole...

czytaj więcej
03.07.2024

Świadectwa dojrzałości 2024

Informujemy maturzystów, że świadectwa dojrzałości będą wydawane w sekretariacie szkoły od dnia 9 lipca 2024 roku od godziny 12:00 za...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności