Podsumowanie Szkolnego Konkursu Pamięci św. Jana Pawła II

Rok 2020 został ogłoszony rokiem św. Jana Pawła II. Dokładnie 18 maja obchodziliśmy 100. rocznicę Jego urodzin. W związku z tym niezwykłym wydarzeniem zaprosiliśmy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Żywcu i Stowarzyszenie „Z Kopernikiem w XXI wiek” pod honorowym patronatem Biskupa Ordynariusza Romana Pindla i ks. Grzegorza Gruszeckiego – proboszcza Parafii NNMP w Żywcu oraz patronem medialnym Radia „Anioł Beskidów”.

Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach: konkurs recytatorski, konkurs piosenki oraz konkurs poetycki. Uczestnicy poszczególnych kategorii przygotowywali recytację wybranych utworów św. Jana Pawła II, śpiew piosenek związanych z osobą Papieża bądź tworzyli teksty poetyckie inspirowane Jego życiem, działalnością, twórczością i słowami.

Jury w składzie: Pani Joanna Litwin- aktorka Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie, Pani Dominika Kamińska, ks. Bartosz Łacek oraz Pani Lucyna Majdak wyłoniło zwycięzców. Wyniki przedstawiają się następująco:

Konkurs recytatorski

I miejsce - Zofia Piątek kl. 2cg
II miejsce - Dagmara Maruszczak kl. 2c
III miejsce - Magdalena Tracz kl. 1c

Konkurs piosenki

I miejsce- Zuzanna Wandzel i Karina Rybarska kl. 2fg
II miejsce- Anna Puda kl. 2cg
III miejsce- Zuzanna Kaletka kl. 2bg

Konkurs poetycki

I miejsce - Kamila Babicka kl. 2cg
II miejsce - Mikołaj Pluta kl. 2hg
III miejsce - Katarzyna Toman kl. 1c
wyróżnienie - Patrycja Pochopień kl.3b

Prace nadesłane na konkurs świadczą o różnorodnych talentach uczestników, ich dużej wrażliwości oraz umiejętności odczytania przesłania, które pozostawił św. Jan Paweł II. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie. Szczególnie serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorzy: Pan dyrektor Jacek Biłko, Pani Dominika Kamińska, ks. Bartosz Łacek, Pani Lucyna Majdak

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

08.08.2022
Żegnamy Panią Profesor Reginę Żywotko – emerytowaną nauczycielkę naszego liceum

Żegnamy Panią Profesor Reginę Żywotko – emerytowaną nauczycielkę naszego liceum

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 6 sierpnia 2022 roku w wieku 91 lat odeszła od nas Pani Regina Żywotko – nauczycielka języka rosyjskiego w...

czytaj więcej
05.08.2022
XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

Rok 2022 = 5 wycieczek = 310 osób24 LATA = 178 WYCIECZEK = 9259 UCZESTNIKÓW Zakończyła się tegoroczna XXIV Akcja „Wycieczka za złotówkę – LATO...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności