Podziękowania dla Fundacji PKO Banku Polskiego za wsparcie renowacji fortepianu

Podziękowania dla Fundacji PKO Banku Polskiego za wsparcie renowacji fortepianu

Stowarzyszenie „Z Kopernikiem w XXI wiek” składa serdeczne podziękowania Fundacji PKO Banku Polskiego za finansowe wsparcie renowacji zabytkowego fortepianu. Nasze stowarzyszenie opracowało lokalny projekt, który koordynowała pani Jolanta Filuś – dyrektor Oddziału PKO Banku Polskiego w Żywcu. Darowizna została przeznaczona na naprawę części akustycznej, remont mechaniki oraz renowację klawiatury.

„Fryderyk” to zabytkowy fortepian, wyprodukowany na początku XX wieku przez firmę ED. SEILER. Przez społeczność szkolną instrument został nazwany „Fryderykiem” ze względu na niepowtarzalną wartość i walory brzmieniowe. Od lat pięćdziesiątych XX wieku fortepian znajdował się w auli szkoły i uświetniał wiele uroczystości, jednak od kilku lat z racji fatalnego stanu technicznego stanowił jedynie oryginalny element wystroju.

Z radością informujemy, że zmodernizowany instrument zajmuje zaszczytne miejsce w auli szkolnej, a wszyscy z niecierpliwością czekamy na pierwszy koncert.

Dyrektor Jacek Biłko
Dominika Kamińska – wiceprezes stowarzyszenia

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
21.05.2024

XV Jubileuszowy Międzynarodowy Konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka

Uczennice i uczniowie naszej szkoły otrzymali cenne podziękowania od Organizatora Konkursu – Fundacji „PRO ARTE CHRISTIANA” – za udział w XV...

czytaj więcej
20.05.2024
Wyniki Strażackiego Konkursu Plastycznego – etap powiatowy

Wyniki Strażackiego Konkursu Plastycznego – etap powiatowy

20.05.2024 r. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Żywcu odbyła się uroczystość rozdania nagród i wręczenia dyplomów zwycięzcom w powiatowych...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności