Podziękowania dla Księdza Proboszcza Grzegorza Gruszeckiego

Podziękowania dla Księdza Proboszcza Grzegorza Gruszeckiego

W imieniu Dyrekcji, nauczycieli oraz całej społeczności uczniowskiej serdecznie dziękujemy Księdzu Proboszczowi Grzegorzowi Gruszeckiemu za możliwość bezpłatnego zwiedzania wieży widokowej konkatedry Najświętszej Marii Panny w Żywcu.
Większość klas naszego liceum zwiedziła tę atrakcję turystyczną miasta. Aby dostać się na taras widokowy wieży konkatedry w Żywcu najpierw trzeba wejść po wąskich, krętych kamiennych schodach. Następnie, by dostać się na taras widokowy, trzeba pokonać 150 równie krętych stalowych stopni. Te spiralne schody wachlarzowe zapewniają możliwość przedostania się na balkon, który od lat był całkowicie wyłączony z jakiegokolwiek użytkowania. Z tarasu wieży żywieckiej konkatedry, jaki znajduje się na wysokości 37,5 metra, można oglądać panoramę Żywca i Beskidów.
Oto kilka refleksji uczniów po zwiedzaniu wieży widokowej.

Klaudia Biernacka, kl. 2c

Zapoznałam się bliżej z historią miasta oraz wieży, która kryje wiele ciekawych tajemnic. Z tarasu budowli podziwiałam piękne Beskidy.

Kamila Babicka, kl. 2cg

Ostatnie dni roku szkolnego moja klasa poświęciła na odkrywanie atrakcji Żywiecczyzny. Jedną z nich była wieża kościoła parafialnego pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Żywcu. Zwiedzanie owego obiektu, dumnie górującego nad miastem, umożliwiło zapoznanie się z historią budynku, z którym związanych jest wiele ciekawostek i legend. Podziwianie malowniczej panoramy Żywca oraz pobliskich miejscowości, dostarczyło wiele wspaniałych wrażeń. Chwile spędzone na zwiedzaniu zabytku, pozwoliły na integrację i regenerację po trudach zdalnego nauczania. Obcowanie z lokalną historią jest istotnym elementem rozwoju każdego patrioty.

Magdalena Drewniak, kl. 2fg

Wychodząc na wieżę, można sprawdzić swoją kondycję. Atrakcja świetna dla wszystkich, oprócz osób z lękiem wysokości.

Monika Warzecha, kl. 2hg

Wejście na wieżę konkatedry było nie lada wyzwaniem i wymagało wiele wysiłku, jednak roztaczający się z góry krajobraz i widok Żywca wynagrodził trudy.

Bardzo cieszymy się, że uczniowie piękno lokalnych zabytków i Żywiecczyzny.

ks. Bartosz Łacek

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

08.08.2022
Żegnamy Panią Profesor Reginę Żywotko – emerytowaną nauczycielkę naszego liceum

Żegnamy Panią Profesor Reginę Żywotko – emerytowaną nauczycielkę naszego liceum

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 6 sierpnia 2022 roku w wieku 91 lat odeszła od nas Pani Regina Żywotko – nauczycielka języka rosyjskiego w...

czytaj więcej
05.08.2022
XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

Rok 2022 = 5 wycieczek = 310 osób24 LATA = 178 WYCIECZEK = 9259 UCZESTNIKÓW Zakończyła się tegoroczna XXIV Akcja „Wycieczka za złotówkę – LATO...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności